08 SIERPNIA 1944
Polacy w bitwie pod Falaise
2020-08-06 QUIZY HISTORYCZNE
Quizy historyczne

Sprawdź swoją wiedzę – rozwiąż quiz! Temat najnowszego quizu to Kompozytorzy Polscy - część druga

2020-07-31 AKTUALNOŚCI
Porcelanowa baletnica - świadek walczącej Warszawy z akcji #mojapamiątka

Historia Pani Krystyny Pawłowskiej - sanitariuszki walczącej w Powstaniu Warszawskim, żołnierza batalionu AK "Chrobry I" została nadesłana przez Panią Annę Beauchamp w ramach akcji #mojapamiątka.

2020-07-24 ARTYKUŁY
Nie tylko święto sportu. Ciemna strona igrzysk olimpijskich

„Igrzyska uważam za otwarte” - te słowa właśnie dziś miały popłynąć w świat. Usłyszeć je miało dziesiątki tysięcy ludzi na stadionie w Tokio i bez przesady miliardy osób śledzących uroczystość przed telewizorami. W swoim 124 letnim nowożytnym życiu – igrzyska przechodziły różne koleje losu - były odwoływane, bojkotowane, przekształcane w propagandową farsę, atakowane przez terrorystów, ale jeszcze nigdy największa impreza świata nie przegrała z chorobą. Władze ruchu olimpijskiego zdecydowały się przesunąć imprezę o rok w związku z pandemią koronawirusa.

2020-07-16 AKTUALNOŚCI
Zwycięzcy 13. Edycji Plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku 2019

Wydarzenie „Obchody 100 - lecia I Powstania Śląskiego”, wystawa „Ochotnik. Witold Pilecki i jego misja w Auschwitz”, a także edukacyjna strona internetowa „Powstańcy Śląscy” to zwycięzcy Wydarzenia Historycznego Roku 2019!

2020-07-14 AKTUALNOŚCI
Enigma z londyńskiego Instytutu Piłsudskiego trafi do Muzeum Historii Polski

Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Muzeum Historii Polski wzbogaci się o niezwykle cenny dla polskiej kultury materialnej egzemplarz maszyny szyfrującej Enigma skonstruowanej przez polski wywiad. Enigma zostanie przekazana MHP przez Instytut Piłsudskiego w Londynie.W przyszłości maszynę będzie można zobaczyć w nowej siedzibie Muzeum Historii Polski na warszawskiej Cytadeli.

2020-07-14 AKTUALNOŚCI
Już 16 lipca wyniki plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku 2019 online!

Już w najbliższy czwartek 16 lipca o godzinie 12.00 na kanale YouTube oraz na profilu Facebook Muzeum Historii Polski zostaną ogłoszone wyniki 13. edycji Plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku!

EDUKACJA

Lekcje muzealne,

szkolenia dla nauczycieli,

materiały edukacyjne.

EdukacjaZOBACZ WIĘCEJ