Wystawa stała Muzeum Historii Polski - Muzeum Historii Polski w Warszawie SKIP_TO
Wizyta w muzeum Przejdź do sklepu
stała (w budowie)

Wystawa stała
(w budowie)

wizualizacja wystawy
Wystawa stała będzie liczyć 7300 m2 i znajdzie się na niej ok. 3600 muzealiów (w tym ponad 2100 obiektów należących do MHP) oraz około 400 kopii lub replik obiektów historycznych. Historia opowiadana będzie za pomocą zróżnicowanych środków: eksponatów, multimediów, scenografii oraz instalacji artystycznych.

Najważniejsze informacje

01. Kiedy?

Od: 01/01/2026

02. Gdzie?

Muzeum Historii Polski

03. Ceny biletów

Wstęp wolny
zdjęcie obrazu Unia Lubelska autorstwa Łukaszowców powiększ
Bractwo św. Łukasza, Unia Lubelska. Rok 1569

Wokół wolności

Zwiedzający wystawę będą mogli się zapoznać z wartką, pełną dramaturgii i wielowątkową opowieścią, która zostanie ukazana w postaci eksponatów, pochodzących z kolekcji Muzeum (i wypożyczonych od innych instytucji), a także z wykorzystaniem oryginalnej scenografii i instalacji multimedialnych. Wszystko po to, by stworzyć atrakcyjną przestrzeń doświadczania historii.

Centralne miejsce zajmie w tej opowieści historia wolności, w tym wielowiekowa historia polskiego parlamentaryzmu, tradycje konstytucyjne, tradycje republikańskie, dzieje walki o zachowanie i odzyskanie niepodległości oraz zmagania z totalitaryzmami.

Galeria

1/4

Projekt wystawy stałej

Ostateczny scenariusz wystawy oraz koncepcję scenograficzną jej najważniejszych punktów opracowano w 2017 roku. Prace nad scenariuszem prowadził zespół historyków MHP wspomagany przez wybitnych badaczy z czołowych krajowych ośrodków akademickich. Projekt ekspozycji przygotowało konsorcjum pracowni WWAA oraz Platige Image, zwycięzca międzynarodowego konkursu przeprowadzonego przez Muzeum. Liderami tego zespołu byli Natalia Paszkowska i Boris Kudlička.
wizualizacja wystawy stałej powiększ
Wizualizacja wystawy stałej, Galeria Polska Walcząca
MHP

Powiązane Aktualności

1/4

Powiązane Wystawy

1/4

PowiązaneMateriały