„Czwartki dla seniora" w Muzeum Historii Polski - Muzeum Historii Polski w Warszawie SKIP_TO
Wizyta w muzeum Przejdź do sklepu
spotkanie
seniorzy

Czwartki dla seniora
w Muzeum Historii Polski

-
Zapraszamy na wydarzenia w ramach cyklu „Czwartki dla seniora" – w programie spacery, oprowadzania i wykłady! Czeka na Was także cykl warsztatów wokalnych dla seniorów „Historia śpiewana".

Czwartki dla seniora w MHP:
spacery, wykłady, oprowadzania

Bilety i rezerwacje:
  • w cenie 5 zł
  • do kupienia w kasie Muzeum i online
  • bilety można także zarezerwować telefonicznie: (+48) 22 255 76 27 (czynne pn.- pt. w godzinach 10.00-16.00) lub drogą mailową: [email protected] 

Zarezerwowane bilety będą do odbioru w kasie.

Sprawdź szczegóły dojazdu
powiększ
MHP/ M. Cioch
nuty do utoru ludowego "Prząśniczka" powiększ
K.Kowalska

HISTORIA ŚPIEWANA:
nowy cykl warsztatów wokalnych dla seniorów!

[Najbliższe spotkanie 6 czerwca] 

Serdecznie zapraszamy seniorów na cykl warsztatów wokalnych opartych na repertuarze pieśni historycznych i tradycyjnych.

O historii opowiadamy na różne sposoby. Dlaczego by nie przez muzykę? Zajęcia „Historia śpiewana"  obejmują rozwój umiejętności wokalnych, podstawy emisji głosu, ćwiczenia oddechowe, podnoszenie świadomości ciała. Dodatkowe zalety wspólnego muzykowania to trening pamięci, kreatywności i innych kompetencji poznawczych. Uczestnicy będą mieli również okazję poznać historię danej pieśni w szerszym kontekście dziejów Polski.
czarno-białe zdjęcie przedstawiające młodą kobietę, Agnieszkę Kowalską, wokalistkę i flecistkę. powiększ
Agnieszka Kowalska
fot. z archiwum wokalistki

O prowadzącej

Agnieszka Kowalska: wokalistka, flecistka, absolwentka wydz. psychologii UKSW, pedagog, nauczyciel śpiewu. Jako muzyk sesyjny brała udział w projektach studyjnych, estradowych, a także w nagraniach ścieżek dźwiękowych do filmu i rejestracjach telewizyjnych, współpracując m.in. z Natalią Kukulską, Robertem Chojnackim, Olgą Lipińską, Katarzyną Groniec, Skaldami, Krzysztofem Popkiem, Krzysztofem Herdzinem, Mietkiem Szcześniakiem i in. Były pracownik chóru Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie. Prowadziła zajęcia w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. F. Chopina w Warszawie, w Studio Artystycznym Metro przy Studio Buffo w Warszawie, w Studio Wokalnym im. J. Wasowskiego w Warszawie, Chadek Musical Akademy w Chełmie. Od lat współpracuje z instytucjami i placówkami kulturalnymi prowadząc zajęcia z zakresu edukacji muzycznej i wokalnej. Wokalistka zespołu Sugar Jazz i dyrygentka Formacji Tango Para Todos.

Polecane Wydarzenia

1/4
Zobacz wszystkie Wydarzenia

Powiązane Wystawy

1/4

PowiązaneMateriały