Maj w Muzeum Historii Polski - Muzeum Historii Polski w Warszawie SKIP_TO
Wizyta w muzeum Przejdź do sklepu
inne
wszyscy

Maj w Muzeum
Historii Polski

-
Widok na Park Edukacyjny Muzeum Historii Polski od strony wchodniej, na pierwszym planie chłopak i dziewczyna siedzący na drewnianych leżakach. Widoczna zieleń Cytadeli, w tle fasada budynku MHP.
Pokaz „Zaginiony w Potopie. Królewski Pałac Villa Regia”, filmowy weekend „1944. Polacy na froncie zachodnim”, koncert Sinfonia Varsovia „Emigranci”, Noc Muzeów i gra edukacyjna „Tropem królewskiego skarbu”, konferencja „Muzea Historii Polski” i przedpremierowy pokaz filmu „Jedno życie” to główne atrakcje, które czekają na Was w Muzeum Historii Polski.
powiększ
Villa Regia - fragment arkady z herbem dynastii Wazów
fot. MHP / Michał Nowak

Pokaz „Zaginiony w Potopie. Królewski Pałac Villa Regia”

W Muzeum Historii Polski prezentujemy kamienne detale architektoniczne pałacu wazowskiego Villa Regia oraz opowiadamy o niezwykłej historii budowli. Pokaz „Zaginiony w Potopie. Królewski Pałac Villa Regia” przedstawia barokową rezydencję Władysława IV zniszczoną przez Szwedów i jej niezwykłe dzieje. W 1656 roku najeźdźcy rozebrali marmurową klatkę schodową pałacu i próbowali spławić ją w dół Wisły, jednak niektóre łodzie zatonęły. Detale architektoniczne pałacu odnaleziono dopiero w XXI w. Zostały one przekazane Muzeum Historii Polski, które zaplanowało rekonstrukcję majestatycznej klatki schodowej na powstającej właśnie wystawie stałej. Część fragmentów Villi Regii można zobaczyć „przedpremierowo” do 2 czerwca w Holu głównym MHP. Dodatkową atrakcją jest jeden z najcenniejszych numizmatów w polskich zbiorach: złota moneta o wartości 50 dukatów wybita w czasach Zygmunta III Wazy.
1/4

Polecane Wydarzenia

1/4
Zobacz wszystkie Wydarzenia

Powiązane Wystawy

1/4