Wykład/ Pierwszy złoty wiek historiografii polskiej: o kronikach Anonima zwanego Gallem i mistrza Wincentego zwanego Kadłubkiem - Muzeum Historii Polski w Warszawie SKIP_TO
Wizyta w muzeum Przejdź do sklepu
wykład
młodzież
dorośli

Wykład/ Pierwszy złoty wiek historiografii polskiej: o kronikach Anonima zwanego Gallem
i mistrza Wincentego zwanego Kadłubkiem

godz. 18:00
Już w czwartek 9 maja o godzinie 18.00 zapraszamy na kolejny wykład z cyklu „Otwórz się na historię". Tym razem przeniesiemy się do Średniowiecza.
powiększ

O prowadzącym

Dr hab., prof. ucz. Paweł Żmudzki to jeden z wybitnych współczesnych polskich mediewistów. Specjalista w zakresie źródłoznawstwa i historiografii średniowiecznej. Autor szeregu artykułów i książek naukowych m.in. 'New Versions of the Tales of Gallus Anonymus in the Chronicle of Master Vincentius ' (2015) oraz 'Władca i wojownicy Narracje o wodzach, drużynie i wojnach w najdawniejszej historiografii Polski i Rusi historia historiografii średniowiecznej (2009). 

Ur. 1970; magisterium w Instytucie Historycznym (Wydział Historyczny) UW w 1994 r., doktorat 1999 r. na Wydziale Historycznym UW, habilitacja 2010 tamże. Zatrudniony jako asystent w WSRP w Siedlcach w latach 1994-1997, jako adiunkt w Instytucie Historycznym UW od 1999 r.

Powiązane Aktualności

1/4

Polecane Wydarzenia

1/4
Zobacz wszystkie Wydarzenia