Godziny otwarcia Muzeum Historii Polski od 4 października 2023 roku - Muzeum Historii Polski w Warszawie SKIP_TO
Wizyta w muzeum
inne
wszyscy

Godziny otwarcia MHP

-
Pierwsi zwiedzający Muzeum oglądają cykl obrazów autorstwa bractwa św. Łukasza na wystawie czasowej „Wielkie i małe historie. Tworzenie kolekcji Muzeum historii Polski".
Od 4 października 2023 roku jesteśmy dla Was otwarci od środy do niedzieli. Do piątku 10 listopada bilet wstępu do Muzeum kosztuje 1 złoty. Zapraszamy do zwiedzania naszej nowej siedziby na warszawskiej Cytadeli oraz wystawy przygotowanej na otwarcie Muzeum „Wielkie i małe historie. Tworzenie kolekcji Muzeum Historii Polski"!

„Wielkie i małe historie. Tworzenie kolekcji Muzeum Historii Polski"

Na wystawie  przygotowanej z okazji otwarcia Muzeum pokazujemy wybór kilkuset obiektów z blisko 60 tysięcy, które posiadamy w zbiorach. Mamy nadzieję, że tworzą one panoramę polskich dziejów, rysują ich rozmaite konteksty – polityczne, cywilizacyjne, kulturalne i odwołują się nie tylko do naszej wiedzy, ale też pamięci i emocji. Znajdziemy wśród nich dzieła sztuki i rzemiosła, zabytki o kluczowym znaczeniu dla historii Polski i Polaków, ale także pozornie zwyczajne przedmioty, które często były świadkami poruszających losów ich właścicieli.

Więcej informacji o wystawie.
powiększ
Fot. MHP/Maciej Cioch
Zapraszamy na taras widokowy na dachu Muzeum!

Muzeum z widokiem na Warszawę

1/4

Detal fasady

1/4

Powiązane Aktualności

1/4

Polecane Wydarzenia

1/4
Zobacz wszystkie Wydarzenia

Powiązane Wystawy

1/4