Pokaz filmu „Zapamiętaj. Świadectwo Jana Karskiego” oraz dyskusja panelowa - Muzeum Historii Polski w Warszawie SKIP_TO
Wizyta w muzeum Przejdź do sklepu
pokaz filmowy
młodzież
seniorzy
dorośli

Pokaz filmu „Zapamiętaj. Świadectwo Jana Karskiego”
oraz dyskusja panelowa

godz. 12:30
plakat do filmu „Zapamiętaj. Świadectwo Jana Karskiego” przedstawiający Jana Karskiego i aktora Davida Strathairna, który się wcielił w filmie w postać Karskiego
24 kwietnia 2024 o 12:30 w Audytorium Muzeum Historii Polski odbędzie się premierowy pokaz filmu „Zapamiętaj. Świadectwo Jana Karskiego” („Remember this. The Lesson of Jan Karski”) oraz dyskusja panelowa nt. postaci Jana Karskiego w 10. rocznicę Roku Karskiego, 110. rocznicę urodzin słynnego emisariusza oraz 80. rocznicę wydania jego książki „Tajne państwo”.

Informacje o wydarzeniu

01. Kiedy?

24/04/2024 godz. 12:30

02. Gdzie?

Warszawa, Muzeum Historii Polski

03. Ceny biletów

Wstęp wolny
Portret Jana Karskiego, 1944 r. powiększ
Portret Jana Karskiego, 1944 r.
Archiwum Instytutu Hoovera w Kalifornii

Opis filmu

Jest to opowieść o losach Jana Karskiego od czasu jego narodzin i dzieciństwa w Łodzi, przez działalność dla polskiego podziemia, współpracę z rządem polskim na uchodźstwie, jego aresztowanie
i torturowanie przez Niemców, próbę samobójczą oraz kolejne misje kuriera. Poznamy też treść rozmowy Jana Karskiego ze spotkania z Prezydentem Stanów Zjednoczonych Franklinem D. Rooseveltem i wieloma innymi wielkimi tamtego świata. 

Nadrzędnym tematem jest wiara w to, że wszyscy nosimy w sobie siłę i odpowiedzialność za służenie prawdzie. Ta siła tkwi w nas, a nasz obowiązek jest ponadczasowy. Prawda ciągle walczy z destrukcyjnym kłamstwem, niszczycielskimi stereotypami, bezpodstawnymi pogłoskami i próbami pozbawienia prawa do godności i człowieczeństwa.

Powiązane Aktualności

1/4

Powiązane Wystawy

1/4

PowiązaneMateriały