O konkursie
Co się wydarzy?
Szkolne drużyny, pod opieką nauczycieli-koordynatorów, wezmą udział w ciekawych zadaniach związanych z Bolesławem Chrobrym i historią Polski w czasach, gdy nasz kraj był królestwem. Będzie to świetna okazja, aby lepiej poznać historię i rozwijać umiejętności współpracy. Na zakończenie projektu każda szkoła może zdobyć tytuł „Szkoły 1000-lecia”!
Jakie zadania należy wykonać?
Szkoła lub zespół szkół, które przystąpią do konkursu, będą musiały zrealizować trzy zadania obowiązkowe:
♦ nagranie filmu z gratulacjami dla Bolesława Chrobrego
♦ przygotowanie escape roomu lub gry terenowej lub gry planszowej
♦ organizacja szkolnego dnia z królem Bolesławem Chrobrym
Można również zrealizować zadania dodatkowe, takie jak lekcja historii „Co przyniosła koronacja Bolesława Chrobrego?”, organizacja debaty szkolnej czy konkursów na projekt banknotu lub monety.
Jakie są nagrody?
Wszystkie szkoły, które zrealizują trzy zadania obowiązkowe, uzyskają tytuł „Szkoły 1000-lecia”. Spośród tych, które w najbardziej kreatywny sposób podejdą do realizacji zadań, wyłonimy dwadzieścia, które zaprosimy na galę finałową do Muzeum Historii Polski. Szkoły i uczniowie uzyskają dyplomy laureatów ogólnopolskiego konkursu. Na laureatów czekają też nagrody rzeczowe.
Dlaczego warto?
Nasz konkurs to nie tylko edukacja, ale także fantastyczna zabawa i szansa na spotkanie z innymi szkołami na gali finałowej w nowoczesnym Muzeum Historii Polski w Warszawie. Stańcie się częścią tej przygody!
Najważniejsze informacje
♦ Dla kogo?
Program jest skierowany do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz polonijnych.
♦ Gdzie?
Zadania realizowane są w szkołach, które zgłoszą się do programu. Na finałowe spotkanie zaprosimy do Muzeum Historii Polski dwadzieścia najlepszych szkół.
♦ Cena: bezpłatnie, uśmiech i dobra zabawa wskazane.
♦ Czas trwania: styczeń – czerwiec 2025 r.
Harmonogram:
♦ rejestracja zgłoszeń: do 28 lutego 2025 r.
♦ realizacja zadań: do 30 kwietnia 2025 r.
♦ wypełnienie i przesłanie sprawozdania: do 10 maja 2025 r.
♦ podsumowanie programu: 25 maja 2025 r.
♦ Gala finałowa w nowoczesnej siedzibie Muzeum Historii Polski w Warszawie: 6 czerwca 2025 r.
Organizator: Muzeum Historii Polski w Warszawie.
Współorganizatorzy: Polskie Towarzystwo Historyczne, Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Zgłoszenia, Regulamin
i wymagane zgody
Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem i zgłaszania się do projektu za pośrednictwem formularza.
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWYMasz pytania? Napisz:
[email protected]