Koncert symfoniczny "BEETHOVEN | FRANCK" - Muzeum Historii Polski w Warszawie SKIP_TO
Wizyta w muzeum Przejdź do sklepu
koncert
dorośli

Koncert symfoniczny "BEETHOVEN | FRANCK"

godz. 18:00 - 20:00
Zapraszamy na uroczysty koncert muzyki symfonicznej w wykonaniu Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa, który odbędzie się w Audytorium Muzeum Historii Polski w sobotę 13 kwietnia 2024 roku o godzinie 18.00. Koncert będzie okazją spotkania z jedyną symfonią neoromantyka, kompozytora i sławnego organisty Cesara Francka, a także V Koncertem fortepianowym Es-dur Beethovena, który dedykował go habsburskiemu arcyksięciu Rudolfowi.

DYRYGENT Jerzy Salwarowski

Dyrygent wieczoru, Jerzy Salwarowski, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie (studiował m.in. u Krzysztofa Pendereckiego i Henryka Czyża) ma w swym bogatym dorobku artystycznym m.in. pierwsze nagranie kompletu poematów symfonicznych Karłowicza. Był dyrektorem artystycznym Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, filharmonii w Lublinie, Częstochowie oraz Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, pełnił też funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu „Toruń – Muzyka i Architektura”. Podziwiany na wielu estradach w Polsce i zagranicą, zrealizował wiele nagrań płytowych, jest także cenionym pedagogiem. Koncert jest kolejnym spotkaniem Sinfonii Iuventus z jego sztuką dyrygencką oraz zaszczytną okazją uhonorowania 55-lecia pracy artystycznej Mistrza. [pmac]
powiększ
Fot. Sinfonia Iuventus
powiększ
Fot. Sinfonia Iuventus

SOLISTA Hubert Salwarowski


Należy do grona najwybitniejszych pianistów polskich młodego pokolenia. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach, którą ukończył z wyróżnieniem w roku 2002 w klasie prof. Andrzeja Jasińskiego. Swoje umiejętności doskonalił na międzynarodowych kursach pianistycznych w Dusznikach-Zdroju (T. Szebanowa), Accademia Musicale Chigiana w Sienie – Włochy (P. Badura-Skoda, M. Campanella oraz J. Achucarro), Buckow i Puigcerdzie (O. Yablonskaya). Jest absolwentem The Juilliard School w Nowym Jorku. Następnie – będąc stypendystą Ministerstwa Kultury „Młoda Polska” – kontynuował naukę w Letniej Akademii Wyższych Studiów Gry Fortepianowej w Merano (Włochy). Jest laureatem czołowych nagród konkursów krajowych i zagranicznych. Jako solista z orkiestrą debiutował w wieku siedemnastu lat i od tego czasu współpracuje z orkiestrami w Polsce i za granicą. Równolegle z ożywioną działalnością koncertową we wrześniu 2005 rozpoczął pracę pedagogiczną w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz w Liceum Muzycznym w Katowicach. W 2007 roku nawiązał współpracę artystyczną z wiolonczelistą Michałem Dmochowskim, co zaowocowało udziałem w koncertach na festiwalach w Hiszpanii oraz w kursach prowadzonych przez prof. Natalię Szachowską. W lipcu 2008 wygrał konkurs na stanowisko asystenta w Katedrze Fortepianu w Akademii Muzycznej w Katowicach.

POLSKA ORKIESTRA SINFONIA IUVENTUS
IM. JERZEGO SEMKOWA

Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus powstała z inicjatywy Jerzego Semkowa, jednego z najwybitniejszych dyrygentów polskich. Utworzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na mocy rozporządzenia z 1 października 2007 roku, jest państwową instytucją kultury. Głównym jej celem jest stworzenie młodym muzykom szansy na debiut orkiestrowy i przygotowanie ich do pracy w podobnych zespołach zawodowych. W skład Orkiestry wchodzą najzdolniejsi absolwenci akademii muzycznych, którzy nie ukończyli 30 lat.
powiększ
Fot. MHP M. Cioch

Polecane Wydarzenia

1/4
Zobacz wszystkie Wydarzenia