Nabór do plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku 2023 - Muzeum Historii Polski w Warszawie SKIP_TO
Wizyta w muzeum Przejdź do sklepu
inne
wszyscy

Nabór do plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku 2023

-
Od 14 marca do 24 kwietnia 2024 r. przez stronę www.whr.muzhp.pl można zgłaszać projekty do 17. Plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku”. Jego organizatorem jest Muzeum Historii Polski, partnerem historia.org.pl Celem konkursu jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych realizowanych w minionym roku.
powiększ
Fot. MHP/M. Cioch

Drugi etap plebiscytu i wyłonienie laureatów

W drugim etapie (10 czerwca – 31 lipca 2024) lista piętnastu laureatów (po 5 z każdej kategorii) zostanie umieszczona na stronie internetowej Plebiscytu i poprzez nią internauci wskazują swoje typy. W tym roku po raz pierwszy każdy z głosujących ma prawo do oddania w ciągu jednego dnia jednego głosu na jeden z proponowanych projektów w każdej z kategorii.

Jak co roku Plebiscyt zakończy uroczysta Gala, podczas której nastąpi ogłoszenie wyników. W jej trakcie prezentowane są krótkie filmy o każdym finałowym projekcie, a następnie ogłoszone zostają rezultaty głosowania. W ręce zwycięzców każdej z kategorii, trafiają efektowne rzeźby-statuetki projektu krakowskiego artysty Macieja Zychowicza.