Warsztaty z sitodruku
Warsztaty z sitodruku, na których odkryjemy zawiłości jednej z najstarszych technik drukarskich. Kto wie, może w przyszłości Twoja praca stanie się źródłem historycznym?
30 czerwca (niedziela), godz. 13.00.
Żywy obraz
Uczestnicy warsztatów staną się bohaterami jednego z historycznych obrazów, wcielą się w rolę ważnych postaci historycznych i zabiorą do domu nietuzinkowe wspomnienia oraz pamiątkę.
14 lipca (niedziela), godz. 13.00
Warsztaty filmowe
Na warsztatach nakręcimy inspirowany historią film, który zrobi furorę w mediach społecznościowych uczestników spotkania.
28 lipca (niedziela), godz. 13.00
Transparentna komunikacja
Podczas spotkania na wystawie poszukamy odpowiedzi na pytania: Jakim głosem mówi tłum z gromadzony na manifestacjach, marszach i protestach? Jak ten głos wpływa na bieg historii i to, jak ją postrzegamy? Czy coś zmieniło się na przestrzeni lat? A w ramach twórczego działania uczestnicy warsztatów wykonają własne transparenty. Obraz ma głos!
11 sierpnia (niedziela), godz. 13.00
Warsztaty ze Społecznym Archiwum Warszawy
Czy muzeum musi mieć siedzibę? Idea muzeum w dużej mierze wywodzi się z pomysłu zbierania, kolekcjonowania, prywatnych kolekcji. W XXI wieku siedzibą muzeum może być nie tylko budynek, ale także przestrzeń cyfrowa. Na niedzielnych warsztatach poznamy kolekcję Społecznego Archiwum Warszawy, która udostępniana jest w przestrzeni wirtualnej. Sprawdzimy, jak taka kolekcja może być wykorzystywana w placówkach muzealnych oraz zobaczymy przykłady fotografii ukazujących placówki muzealne. Część warsztatowa poświęcona będzie storytellingowi i tworzeniu własnych fotokolaży zainspirowanych zbiorami SAW. Uczestnicy zostaną także zaproszeni do przynoszenia własnych starych zdjęć i dołączenia ich do zbiorów SAW
25 sierpnia (niedziela), godz. 13.00