38. posiedzenie Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej w Muzeum Historii Polski - Muzeum Historii Polski w Warszawie SKIP_TO
Wizyta w muzeum
czas czytania:

38. posiedzenie Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej
w Muzeum Historii Polski

W Muzeum Historii Polski na warszawskiej Cytadeli odbyło się 38. posiedzenie Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej. Obradom przewodniczył dr hab. Grzegorz Berendt. W posiedzeniu wziął także udział wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.
1/4

Po obradach członkowie Rady zwiedzili również pierwszą wystawę czasową otwartego we wrześniu 2023 r. Muzeum Historii Polski pt. „Wielkie i małe historie. Tworzenie kolekcji Muzeum Historii Polski”. Na koniec dnia członkowie MRO odwiedzili także ekspozycję w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN „Wokół nas morze ognia” o powstaniu w getcie warszawskim przedstawionym z perspektywy cywilów.

Tekst na podstawie informacji ze strony Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz- Birkenau
powiększ
Zwiedzanie wystawy MHP „Wielkie i małe historie..."
Bartosz Bartyzel

Powiązane Wystawy

1/4

PowiązaneMateriały