Wystawa czasowa Muzeum Historii Polski ENIGMA. ZAGADKA ROZWIĄZANA - Muzeum Historii Polski w Warszawie SKIP_TO
Wizyta w muzeum Przejdź do sklepu
czasowa

Enigma. Zagadka rozwiązana

9 listopada 2021 roku w Kordegardzie Galerii NCK w Warszawie odbył się wernisaż wystawy „Enigma. Zagadka rozwiązana" przygotowanej przez Muzeum Historii Polski we współpracy z Narodowym Centrum Kultury. Po raz pierwszy w Polsce pokazany został unikatowy eksponat - dzieło przedwojennego polskiego wywiadu.

Najważniejsze informacje

01. Kiedy?

Od: 24/10/2022
Do: 24/11/2022

02. Gdzie?

Kordegarda Galerii NCK w Warszawie

03. Kurator wystawy

Grzegorz Dumała, Michał Nałęcz-Nieniewski, Grzegorz Rutkowski

04. Ceny biletów

Wstęp wolny

Enigma: nowe fakty

Ponadto na wystawie można obejrzeć krótkometrażowy film Enigma. Mamy nowiny (prod. Fundacja Arma Civitatis, scenariusz i reżyseria: Norbert Rudaś). Jest to dokument prezentujący nowe fakty dotyczące złamania kodu Enigmy, w oparciu o akta udostępnione przez francuski wywiad w 2016 roku. Narratorami są uznani na świecie eksperci w dziedzinie kryptologii i historii Enigmy − dr Marek Grajek, sir Dermot Turing oraz prof. Philippe Guillot.

Wystawie towarzyszą podcasty oraz film na kanale YouTube. Materiały zrealizowane zostały z udziałem znawcy tematu Enigmy dr. Marka Grajka – kryptologa i autora wielu publikacji i książek historycznych oraz historyków z Muzeum Historii Polski: Michała Nałęcz-Nieniewskiego i Grzegorza Rutkowskiego – kuratorów wystawy „Enigma. Zagadka rozwiązana”.

Wernisaż wystawy „Enigma. Zagadka rozwiązana"

1/4