Polska kobiet. Dlaczego w PRL-u obchodzono 8 marca?
czas czytania:
Muzeum PRL-u, krakowski oddział Muzeum Historii Polski, zaprasza na pierwsze spotkanie, z cyklu „Śniadania z historią”, które rozpocznie się również 8 marca o godz. 12:30 w Empik-u przy Rynku Głównym 2 w Krakowie.
W dyskusji: „Polska kobiet. Dlaczego w PRL-u obchodzono 8 marca?” wezmą udział m.in. Barbara Klich-Kluczewska, Joanna Potocka oraz Paweł Sowiński.
„Śniadania z historią” to projekt organizowany w konwencji krótkiej rozmowy na wybrany temat z historii najnowszej Polski. W spotkaniu uczestniczyć będą eksperci oraz świadkowie konkretnych wydarzeń. Celem projektu jest poszerzanie wiedzy historycznej mieszkańców Krakowa oraz wzbudzenie w nich zainteresowania historią najnowszą Polski. Na ten rok przypada kilka ważnych i okrągłych rocznic historycznych, o których warto pamiętać i rozmawiać. Muzeum PRL-u chce podjąć trud rozmowy o tych historycznych wydarzeniach.
Przed „Śniadaniem…” (od godziny 11.30) pracownicy Muzeum PRL-u oraz historycy z Koła Naukowego UJ będą rozdawać kwiaty na Rynku Głównym.
„Śniadania z historią” to projekt organizowany w konwencji krótkiej rozmowy na wybrany temat z historii najnowszej Polski. W spotkaniu uczestniczyć będą eksperci oraz świadkowie konkretnych wydarzeń. Celem projektu jest poszerzanie wiedzy historycznej mieszkańców Krakowa oraz wzbudzenie w nich zainteresowania historią najnowszą Polski. Na ten rok przypada kilka ważnych i okrągłych rocznic historycznych, o których warto pamiętać i rozmawiać. Muzeum PRL-u chce podjąć trud rozmowy o tych historycznych wydarzeniach.
Przed „Śniadaniem…” (od godziny 11.30) pracownicy Muzeum PRL-u oraz historycy z Koła Naukowego UJ będą rozdawać kwiaty na Rynku Głównym.