Edukacyjna wystawa „Powstali 1863–64” w Zamościu - Muzeum Historii Polski w Warszawie SKIP_TO
Wizyta w muzeum Przejdź do sklepu
czas czytania:

Wystawa „Powstali 1863–64” w Zamościu

Co wspólnego z insurekcją 1863 roku ma kwiat nieśmiertelnika? W jaki sposób kobiety brały udział w Powstaniu Styczniowym? Czy kosa była lepsza od karabinu? Na te i inne pytania odpowiada multimedialna wystawa Muzeum Historii Polski „Powstali 1863–64”, którą do 27 sierpnia można obejrzeć w Zamościu.

19 sierpnia - warsztaty dla dzieci

Wystawie towarzyszą warsztaty edukacyjne dla dzieci  w wieku 7-12 lat pt. „Zagadki historyczne z Powstania Styczniowego”, przygotowane przez edukatorów z Muzeum Historii Polski.

Warsztaty odbędą się 19 sierpnia 2023 r., o godz. 11:00 na Rynku Wodnym w Zamościu.

Uczestnicy będą mogli odkrywać tajemnice naszej przeszłości i poznać tajniki wykonywania kolażu z użyciem reprintów fotografii, prasy i malarstwa z okresu Powstania Styczniowego. Uczestnicy otrzymają upominki związane ze 160. rocznicą Powstania Styczniowego.
zdjęcie dziecko wykonujące pracę plastyczną powiększ
Warsztaty odbędą się 19 sierpnia 2023 r., o godz. 11:00 na Rynku Wodnym w Zamościu
© fot. MHP