Konferencję otworzyła wicedyrektor MHP Anna Piekarska, a wśród prelegentów znaleźli się prezes Fundacji Widzimy Inaczej Robert Zarzecki, mgr inż. Ignacy Lipowiecki (Politechnika Warszawska), prezes zarządu Fundacji Prowadnica Dawid Pieper, Monika Matusiak (współzałożycielka Fundacji Wielozmysły), koordynatorka dostępności w Muzeum Azji i Pacyfiku Pola Zygmunt, koordynatorka dostępności z Muzeum Żydów Polskich POLIN Wioleta Jóźwiak.
Praktycy dostępności dzielili się swoim doświadczeniem. Poruszyli m.in. kwestie jak zadbać o dostępność wystaw, pokazów, warsztatów, aby były one dostępne dla wszystkich, w tym dla osób niewidomych i słabowidzących, jak wdrażać pomoce dotykowe w instytucjach kultury.
Po przerwie odbył się panel z udziałem ekspertów: Robertem Więckowskim z Fundacji Kultury bez Barier, Marcinem Matuszewskim z Muzeum Narodowego w Warszawie, Heleną Świegocką z Teatru Nowego oraz Teatru Rozmaitości w Warszawie, Magdaleną Ptak z Mazowieckiego Instytutu Kultury i Katarzyną Szafrańską koordynatorką ds. dostępności w Muzeum Historii Polski.
Puentą panelu była myśl, że w dostępności chodzi o wielozmysłowe działania, możliwość dotknięcia obiektu lub jego wydruku, wysłuchanie audiodeskrypcji, asystę z deskrypcją na żywo, a przede wszystkim o współpracę ze środowiskiem odbiorców.
Ponadto podczas konferencji zaprezentowane zostały dotykowe pomoce edukacyjne: tyflografiki oraz wydruki 3D. Uczestnicy konferencji mogli zapoznać się z procesem przygotowania i technologią druku 3D.
Organizatorem konferencji była Fundacja Widzimy Inaczej, a jej partnerami Muzeum Historii Polski, Politechnika Warszawska, ANV Production.