BIP
01 LIPCA 1569
Podpisanie aktu Unii Lubelskiej (wywiad)
2015-06-23 AKTUALNOŚCI
Muzeum Historii Polski otworzyło wystawę „Odwaga i pojednanie” w Sejmie RP
Z udziałem wicemarszałek Sejmu RP Elżbiety Radziszewskiej, poseł na Sejm RP Teresy Świło oraz ambasadora Niemiec Rolfa Nikla otwarta została dziś w Sejmie wystawa czasowa „Odwaga i pojednanie” przygotowana przez Muzeum Historii Polski. Elementem ekspozycji jest oryginał słynnego listu – orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich, zwanego „Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”.
2015-06-30 AKTUALNOŚCI
Muzeum Historii Polski w Google Open Gallery
Aż trzy wystawy Muzeum Historii Polski można oglądać od 30 czerwca 2015 r. na bezpłatnej aplikacji Google Open Gallery. Muzeum Historii Polski jest pierwszą polską instytucją, która tworzy  swoje kolekcje na mobilnej platformie Google.
2015-06-23 AKTUALNOŚCI
Zobacz oryginał Listu biskupów polskich do niemieckich oraz wystawę „Odwaga i pojednanie” w Sejmie RP
Z okazji tegorocznej 50. rocznicy jego wystosowania, po raz pierwszy w Polsce można będzie zobaczyć oryginał słynnego listu – Orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich, zwanego „Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. List wystawiony będzie w gmachu Sejmu od 23 do 26 czerwca br. na wystawie czasowej „Odwaga i pojednanie” przygotowanej przez Muzeum Historii Polski. Wstęp wolny w piątek 26 czerwca br.
2015-06-22 AKTUALNOŚCI
Znamy wyniki konkursu "Bohaterowie drugiego planu"
Zakończył się I etap ogólnopolskiego konkursu filmowo-historycznego „Bohaterowie drugiego planu” dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Pośród zwycięzców znalazły się zespoły z całego kraju, które podjęły się odnalezienia w swojej społeczności lokalnej i opisania losów bohaterów drugiego planu działających w latach 1944-1989. Młodzi ludzie zmierzyli się z trudnym materiałem i na podstawie źródeł historycznych stworzyli prace, które pokazują szerokiej publiczności osoby wspierające działalność niepodległościową i opozycyjną.
2015-06-18 AKTUALNOŚCI
RAZ, DWA, TRZY - START!
Rusza V edycja międzymuzealnej gry miejskiej "RAZ, DWA, TRZY WARSZAWIAKIEM JESTEŚ TY". Hasłem przewodnim tegorocznej zabawy jest pomysłowość i przedsiębiorczość mieszkańców stolicy. Zapraszamy od wtorku 23 czerwca do muzealnego ogrodu przy ul. Senatorskiej 35 i poznania handlowej odsłony Warszawy u progu XX wieku: pierwszych nowoczesnych domów towarowych, galerii, hal targowych. Na graczy czeka interaktywna zabawa na warszawskiej ulicy i zadania związane z asortymentem dawnych sklepików.
2015-06-16 ARTYKUŁY
600. rocznica urodzin Jana Długosza
Rozmowa z prof. dr hab. Marią Koczerską, mediewistką, badaczką dziejów Kościoła w średniowieczu, na temat przypadającej w tym roku 600. rocznicy urodzin Jana Długosza.

EDUKACJA

wystawy stałe, szkolenia dla nauczycieli

i fantastyczne materiały edukacyjne

dla najmłodszych

ZOBACZ WIĘCEJ