16 GRUDNIA 1922
Zamordowany został prezydent Gabriel Narutowicz
2017-12-11 ARTYKUŁY
Życie codzienne stanu wojennego
Nie było „Teleranka”, nie było Kongresu Kultury, nie było telefonów, programów radiowych, koncertów – stan wojenny przeciął codzienność mieszkańców Polski; przecinał ją w różnych miejscach i sferach, zależnie od miejsca osoby i grupy.
2017-12-09 AKTUALNOŚCI
Nagroda Identitas 2017 dla „Palusa sarmatica”!
Publikacja Krzysztofa Koehlera „Palus sarmatica” wydana przez Muzeum Historii Polski i Wydawnictwo Sic! otrzymała tegoroczną Nagrodę Identitas dla najlepszej polskiej książki.
2017-12-06 WYDAWNICTWA MHP
„Świat się w mych oczach dwukrotnie zawalił...”. Wspomnienia dyplomaty / Stanisław Łoś
Wspomnienia jednego z najciekawszych publicystów politycznych II RP i dyplomaty są frapującą opowieścią o wyzwaniach politycznych, z jakimi musieli zmierzyć się Polacy u schyłku okresu zaborów i w II RP – zwłaszcza w polityce międzynarodowej.
2017-12-05 ARTYKUŁY
„Naszym liderem był Ziuk”
2017-12-04 AKTUALNOŚCI
Zmarł prof. Jerzy Kłoczowski. Historyk, wychowawca, polityk - intelektualista
2017-11-24 AKTUALNOŚCI
Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie
Biuro Edukacji Narodowej IPN razem m.in. z Muzeum Historii Polski przygotowało 6. edycję ogólnopolskiego konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”. Konkurs polega na wykonaniu komiksu przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle wydarzeń ważnych dla dziejów polskiego społeczeństwa z udziałem realnego lub fikcyjnego bohatera. Zakres historyczny pracy powinien mieścić się w okresie od 1918 do 1990 r.

EDUKACJA

Lekcje muzealne,

szkolenia dla nauczycieli,

materiały edukacyjne.

EdukacjaZOBACZ WIĘCEJ