26 LUTEGO 1832
Wydanie przez cara Mikołaja I statutu organicznego Królestwa Polskiego
2017-02-21 KONFERENCJE I DEBATY
Patriotyzm w teorii i praktyce
„Patriotyzm w teorii i praktyce. Wzory patriotyczne a rzeczywiste zachowania Polaków” to tytuł debaty przygotowywanej przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Muzeum Historii Polski. Spotkanie odbędzie się 28 lutego 2017 roku (wtorek) o godzinie 18.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego przy ul. Grzybowskiej 79 (sala im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego). Wstęp wolny!
2017-02-14 AKTUALNOŚCI
Program Wieloletni NIEPODLEGŁA - spotkania konsultacyjne
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprasza na spotkania konsultacyjne Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021, w ramach którego finansowane będą projekty kulturalne dotyczące obchodów.
2017-02-14 AKTUALNOŚCI
Miasta wielu religii. Spotkanie promocyjne
18 lutego odbędzie się spotkanie wokół publikacji pt. "Miasta wielu religii. Topografia sakralna ziem wschodnich dawnej Rzeczypospolitej" (pod red. Melchiora Jakubowskiego, Maksymiliana Sasa i Filipa Walczyny) wydanej ostatnio przez Muzeum Historii Polski. Spotkanie z udziałem autorów będzie miało miejsce w Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie.
2017-02-09 AKTUALNOŚCI
Radiostacja "Solidarności" przekazana Muzeum Historii Polski
Radiostację, dzięki której podziemne struktury podbeskidzkiej Solidarności nadawały w 1983 r. audycje radiowe, przekazał we wtorek w depozyt Muzeum Historii Polski były działacz konspiracyjny Jan Ryszawy.
2017-02-03 PATRIOTYZM JUTRA
Ruszyła IX edycja programu Patriotyzm Jutra
Muzeum Historii Polski ogłasza IX edycję ogólnopolskiego programu „Patriotyzm Jutra”. O dotacje na realizację projektów z zakresu edukacji historycznej, patriotycznej i obywatelskiej mogą ubiegać się organizacje pozarządowe i samorządowe instytucje kultury z całej Polski. W tegorocznej edycji  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na ten cel przeznaczyło 4 mln zł.  Nabór wniosków potrwa do 5 marca 2017 r.

EDUKACJA

Lekcje muzealne,

szkolenia dla nauczycieli,

materiały edukacyjne.

EdukacjaZOBACZ WIĘCEJ