30 MAJA 1137
Podpisanie pokoju kłodzkiego
2017-05-29 AKTUALNOŚCI
Nagrody w konkursie „Piastowskie pary” rozdane!
27 maja w Muzeum Historii Polski odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień dla uczniów w konkursie plastycznym „Piastowskie pary”. W tegorocznej edycji oceniono prawie trzy i pół tysiąca prac z całej Polski. Młodzi plastycy najchętniej portretowali Mieszka I i jego żonę Dobrawę.
2017-05-27 AKTUALNOŚCI
Zmarł Zbigniew Brzeziński
W wieku 89 lat zmarł Zbigniew Brzeziński, jeden z najbardziej wpływowych politologów i strategów polityki zagranicznych USA, b. szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego w ekipie prezydenta Jimmy'ego Cartera. Mówił o sobie, że jest Amerykaninem, który sercem pozostał przy Polsce.
2017-05-26 AKTUALNOŚCI
Wystawa o obozie w GUSEN i dyskusja na Uniwersytecie Wiedeńskim
W najbliższy poniedziałek 29 maja na Uniwersytecie Wiedeńskim otwarta zostanie wystawa „Gusen. Granit i śmierć, pamięć i zapomnienie”. Jej otwarciu towarzyszyć będzie seminarium naukowe w Instytucie Historii Europy Wschodniej z udziałem m.in. ambasadora Polski w Austrii Artura Lorkowskiego i dyrektora Muzeum Historii Polski Roberta Kostro.
2017-05-23 AKTUALNOŚCI
Historia Polski według węgierskiego historyka
2017-05-23 AKTUALNOŚCI
Premiera książki Istvána Kovácsa o polskiej historii
W tymczasowej siedzibie Muzeum Historii Polski 22 maja odbyło się promocyjne spotkanie wokół książki „Cud nad Wisłą i nad Bałtykiem. Piłsudski – Katyń – Solidarność” Istvána Kovácsa. Publikację przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wydało MHP. Kolejne spotkania odbędą się w Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie.
2017-05-22 AKTUALNOŚCI
Jak trafić do pasjonatów? Warsztaty o tworzeniu projektów historycznych
Narodowe Centrum Kultury, Muzeum Historii Polski i Muzeum Polin zapraszają na bezpłatny warsztat pt. „Projektowanie oferty kulturalnej dla pasjonatów historii”.

EDUKACJA

Lekcje muzealne,

szkolenia dla nauczycieli,

materiały edukacyjne.

EdukacjaZOBACZ WIĘCEJ