24 WRZEŚNIA 1706
Pokój szwedzko-saski w Altranstädt
2017-09-21 AKTUALNOŚCI
Historia w muzeum
W dniach 25-27 września w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy odbędzie się kolejna konferencja naukowa z cyklu „Muzeum – formy i środki prezentacji” pt. „Historia w muzeum”. Swój referat o nowoczesnych muzeach historycznych wygłosi dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro.
2017-09-19 AKTUALNOŚCI
Wystawa „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” otwarta!
18 września na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie oficjalnie otwarto wystawę „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” przygotowaną przez Muzeum Historii Polski. To tam do 30 września turyści oraz mieszkańcy Warszawy będą mogli poznawać sylwetkę wielkiego Polaka, obywatela Francji, Ameryki i Europy, ale także człowieka idei i działania, który służbie wolności poświęcił całe życie.
2017-09-19 AKTUALNOŚCI
Odsłonięcie pomnika pamięci Węgierskich Honwedów w Warszawie
19 września przy ul. Matejki w Warszawie odsłonięto pomnik węgierskich żołnierzy, którzy wspierali powstańców warszawskich. Organizatorami uroczystości były Instytut Pamięci Narodowej i Węgierski Instytut Kultury w Warszawie. W uroczystości udział wzięła delegacja Muzeum Historii Polski.
2017-09-18 AKTUALNOŚCI
Ruszyły zapisy na spacery towarzyszące wystawie „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei”
2017-09-18 AKTUALNOŚCI
Tadeusz Kościuszko na Google Arts&Culture
Z okazji Roku Tadeusza Kościuszki Muzeum Historii Polski uruchomiło na międzynarodowej platformie Google Arts&Culture wystawę poświęconą wielkiemu Polakowi, obywatelowi Francji, Ameryki i Europy. Ekspozycja „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” to już 17 multimedialna wystawa Muzeum udostępniona na tej platformie.
2017-09-17 AKTUALNOŚCI
Wystawa „Gusen. Granit i śmierć, pamięć i zapomnienie” w Johannesburgu
7 września 2017 r. w Centrum Holokaustu i Ludobójstwa w Johannesburgu otwarto wystawę „Gusen. Granit i śmierć, pamięć i zapomnienie” przygotowaną przez Muzeum Historii Polski we współpracy z Fundacją Polsko - Niemieckie Pojednanie.

EDUKACJA

Lekcje muzealne,

szkolenia dla nauczycieli,

materiały edukacyjne.

EdukacjaZOBACZ WIĘCEJ