19 SIERPNIA 1562
Bitwa pod Newlem
2019-08-19 AKTUALNOŚCI
XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich
Od 18 do 22 września w Lublinie odbędzie się Jubileuszowy XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich. Hasłem tegorocznej edycji jest „Wielka zmiana. Historia wobec wyzwań…” Jednym z partnerów wydarzenia jest Muzeum Historii Polski.
2019-08-19 AKTUALNOŚCI
BohaterON – włącz historię! Wyślij kartkę do Powstańca lub zgłoś kandydata do Nagrody BohaterONy
Trwa czwarta edycja ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! W tym roku oprócz akcji wysyłania kartek do powstańców organizatorzy przewidzieli także wyróżnienia dla osób, firm i instytucji działających na rzecz edukacji i promocji historii Polski XX wieku. Jednym z członków komitetu honorowego jest Muzeum Historii Polski.
2019-08-14 ARTYKUŁY
Wybuch II wojny światowej w „Ilustrowanym Kuryerze Codziennym”
„Sprawa gdańska da się rozwiązać bez wojny, przebrniemy bez niej do 1940 roku” – pisał krakowski „Ilustrowany Kuryer Codzienny” jeszcze na początku sierpnia 1939 roku, tuż przed wybuchem II wojny światowej. Pod koniec miesiąca tytuły artykułów krakowskiej gazety alarmowały już: „Niemcy prowadzą grę do granicy wojny!”, „Chcą podpalić świat!”.
2019-08-13 AKTUALNOŚCI
„Wspomnienia i Uwagi” Henryka Grubera. Przekazanie archiwum Muzeum Historii Polski
19 sierpnia w Warszawie odbędzie się przekazanie Muzeum Historii Polski archiwum legionisty, założyciela i prezesa Banku Polskiej Kasy Opieki S.A., Henryka Grubera. Spotkanie połączone będzie z zapowiedzią reedycji jego wspomnień.
2019-08-12 AKTUALNOŚCI
Festiwal Historii bez Liku w Lublinie
18 września w Lublinie rozpocznie się Festiwal Historii bez Liku
2019-07-26 AKTUALNOŚCI
Książkowa biografia prof. Andrzeja Paczkowskiego
Nakładem wydawnictwa IPN ukazała się książka – wywiad „Góry i teczki: opowieść człowieka umiarkowanego. Biografia mówiona Andrzeja Paczkowskiego” autorstwa Patryka Pleskota. W latach 2006-2014 prof. Paczkowski zasiadał w radzie Muzeum Historii Polski.

EDUKACJA

Lekcje muzealne,

szkolenia dla nauczycieli,

materiały edukacyjne.

EdukacjaZOBACZ WIĘCEJ