24 LIPCA 1292
Zmarła Święta Kinga
2016-07-21 AKTUALNOŚCI
Wystawa „Jan Paweł II. Źródła” otwarta!
Wystawę Muzeum Historii Polski i Centrum Myśli Jana Pawła II, która ma przybliżyć historię Polski turystom z Polski i zagranicy oraz pielgrzymom przybywającym na Światowe Dni Młodzieży – można oglądać na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie do 15 sierpnia br. Jej poszczególne części opowiadają m.in. o chrzcie Polski, polskich świętych i powstaniu „Solidarności”.
2016-06-29 AKTUALNOŚCI
WYSTAWA „JAN PAWEŁ II. ŹRÓDŁA”
„Jan Paweł II. Źródła” to tytuł wystawy przygotowywanej przez Muzeum Historii Polski i Centrum Myśli Jana Pawła II z okazji Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu br. Ekspozycję będzie można zobaczyć od 20 lipca na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Wystawa została objęta honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
2016-06-23 ARTYKUŁY
Poznański Czerwiec
28 i 29 czerwca 1956 r. w Poznaniu doszło do robotniczych protestów, które przerodziły się w walki uliczne. Władze komunistyczne do ich stłumienia użyły wojska. W konsekwencji śmierć poniosło co najmniej 79 osób, rannych było ponad 600.
2016-06-21 ARTYKUŁY
Radomski Czerwiec
25 czerwca 1976 r. w wielu zakładach pracy w Polsce zorganizowano strajki i demonstracje w związku z ogłoszoną przez rząd podwyżką cen. Do największych wystąpień robotniczych doszło w Radomiu, Ursusie i Płocku. Społeczne protesty brutalnie stłumiła milicja i Służba Bezpieczeństwa. W całym kraju aresztowano około 2,5 tys. osób.
2016-06-16 AKTUALNOŚCI
„Die Welt” drukuje list na temat wystawy w Bundestagu
W dzisiejszym wydaniu dziennika „Die Welt” ukazał się list dyrektora Muzeum Historii Polski Roberta Kostro i kuratora wystawy „Polacy i Niemcy. Historia dialogu” Waldemara Czachura, który był reakcją na krytyczny artykuł niemieckiej gazety na temat tej ekspozycji. Autor artykułu napisał m.in., że „Niemcy zostały ośmieszone przez Polskę w Bundestagu” (w tym miejscu czynna jest wystawa), a główny zarzut dotyczy braku Lecha Wałęsy na ekspozycji oraz jednostronne traktowanie sprawy mniejszości niemieckiej w Polsce.

EDUKACJA

Lekcje muzealne,

szkolenia dla nauczycieli,

materiały edukacyjne.

EdukacjaZOBACZ WIĘCEJ