16 LUTEGO 1704
Zawiązanie konfederacji warszawskiej przeciw królowi Augustowi II
2019-02-13 AKTUALNOŚCI
Konferencja o kulturze w czasie wojen i konfliktów
„Księgozbiory, biblioteki, wydawnictwa i twórcy podczas konfliktów  zbrojnych i politycznych.  Stan badań i perspektywy badawcze” - to tytuł międzynarodowej konferencji, która w dniach 13-15 listopada br. odbędzie się w Poznaniu. Organizatorzy, m.in. Muzeum Historii Polski, zapraszają do zgłaszania referatów oraz udziału w tym wydarzeniu.
2019-02-11 AKTUALNOŚCI
Filmowy dokument o inwazji na Czechosłowację w 1968 roku
„Za waszą i naszą niewolę” to tytuł filmu dokumentalnego mówiący o agresji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację w 1968 roku widzianej z polskiej perspektywy. Film został zrealizowany przez Muzeum Historii Polski i portal historyczny dzieje.pl.
2019-02-11 ARTYKUŁY
Rozmowa z red. Piotrem Zarembą o Janie Olszewskim
2019-02-06 PATRIOTYZM JUTRA
Ruszyła XI edycja programu Patriotyzm Jutra
Muzeum Historii Polski ogłasza nabór wniosków do XI edycji ogólnopolskiego programu grantowego „Patriotyzm Jutra” skierowanego do organizacji pozarządowych i samorządowych instytucji kultury.
2019-01-24 ARTYKUŁY
Pierwsze wybory w wolnej Polsce
W Europie tliły się jeszcze zgliszcza Wielkiej Wojny, a w Paryżu przygotowywano się do konferencji pokojowej, mającej ustanowić nowy porządek na całym kontynencie.
2019-01-24 AKTUALNOŚCI
Minister kultury powołał Radę Instytutu POLONIKA
Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński wręczył 24 stycznia br. 11 przedstawicielom świata nauki i kultury powołania na trzyletnią kadencję do Rady Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA. Wśród nominowanych znalazł się Robert Kostro – dyrektor Muzeum Historii Polski.

EDUKACJA

Lekcje muzealne,

szkolenia dla nauczycieli,

materiały edukacyjne.

EdukacjaZOBACZ WIĘCEJ