21 PAŹDZIERNIKA 1956
Władysław Gomułka I sekretarzem KC PZPR
2017-10-18 AKTUALNOŚCI
Wystawa „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei”
„Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” to tytuł wystawy plenerowej przygotowanej przez Muzeum Historii Polski, którą można obejrzeć do 17 listopada przed budynkiem Narodowego Banku Polskiego w Warszawie (pl. Powstańców Warszawy 4). Wystawa została przygotowana z  okazji obchodów  Roku Kościuszki i została objęta honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego.
2017-10-18 AKTUALNOŚCI
Wystawa o historii wdzięczności Stanom Zjednoczonym
Od 18 października na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie będzie można obejrzeć wystawę plenerową „From Poland with Love” o historii wdzięczności Polaków za pomoc Stanów Zjednoczonych w odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918. Muzeum Historii Polski jest jednym z partnerów wystawy.
2017-10-17 AKTUALNOŚCI
Konferencja „Wojna i pamięć. Pamięć kulturowa o II wojnie światowej w Polsce, Niemczech i Rosji”
W międzynarodowej konferencji, która odbyła się 16 października w Muzeum II Wojny Światowej wzięli udział przedstawiciele polskich muzeów i instytucji historycznych oraz naukowych. Muzeum Historii Polski było współorganizatorem wydarzenia.
2017-10-16 AKTUALNOŚCI
Konferencja o pamięci historycznej
16 października 2017 roku w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbędzie się konferencja naukowa „Wojna i pamięć. Pamięć kulturowa o II wojnie światowej w Polsce, Niemczech i Rosji” poświęcona zmianom zachodzącym w pamięci zbiorowej po upływie siedemdziesięciu lat od zakończenia drugiej wojny światowej. Współorganizatorem spotkania jest Muzeum Historii Polski.
2017-10-14 ARTYKUŁY
Tadeusz Kościuszko (1746 – 1817) – prawdziwy republikanin
Miejsce urodzenia Tadeusza Kościuszki bywa przedmiotem sporów. Za najbardziej prawdopodobne uchodzi jednak wioska Mereczowszczyzna na Polesiu, położona obecnie na terenie Białorusi, a wówczas w Wielkim Księstwie Litewskim.
2017-10-11 AKTUALNOŚCI
Rozpoczął się III Kongres Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski
Z udziałem kilkuset historyków rozpoczął się w Krakowie III Kongres Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski. Organizatorem jest Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego, a jednym ze współorganizatorów Muzeum Historii Polski.

EDUKACJA

Lekcje muzealne,

szkolenia dla nauczycieli,

materiały edukacyjne.

EdukacjaZOBACZ WIĘCEJ