26 CZERWCA 1295
Koronacja Przemysła II w gnieźnieńskiej archikatedrze
2019-06-25 AKTUALNOŚCI
450. rocznica unii polsko-litewskiej. Uroczyste obchody w Lublinie
W niedzielę 30 czerwca w Lublinie odbędą się uroczystości związane z 450. rocznicą zawarcia unii polsko-litewskiej. Udział w nich wezmą m.in.: Marszałkowie Sejmu i Senatu, Przewodniczący parlamentu litewskiego oraz najwyżsi rangą urzędnicy państwowi i szereg gości zagranicznych, w tym delegacje z Litwy, Łotwy, Estonii, Czech i Węgier. Podczas uroczystości odbędzie się prezentacja kopii konserwatorskiej aktu Unii ze zbiorów Muzeum Historii Polski.
2019-06-24 ARTYKUŁY
„O historii nie dla idiotów. Rozmowy i przypadki” - recenzja książki prof. Andrzeja Nowaka
Kolejna publikacja w dorobku Andrzeja Nowaka zaprasza czytelnika do intelektualnej podróży. Wybitny krakowski historyk zachęca do pogłębionej refleksji nad naszą tożsamością, tradycją oraz nowoczesnością.
2019-06-24 AKTUALNOŚCI
Panel dyskusyjny: „Wojciech Korfanty – wielki niezrozumiany?”
2 lipca w Domu Spotkań z Historią w Warszawie odbędzie się panel dyskusyjny poświęcony mężowi stanu, jednemu z Ojców Niepodległości – Wojciechowi Korfantemu. Organizatorem spotkania jest Muzeum Śląskie, a partnerem Muzeum Historii Polski oraz Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach.
2019-06-11 AKTUALNOŚCI
Debaty eksperckie o współczesnym pisaniu o dziejach Europy Środkowo-Wschodniej
W Muzeum Historii Polski trwają debaty eksperckie w ramach 17. edycji konferencji/seminarium naukowego pt. „Przywracanie zapomnianej historii. Wyobrażenia o Europie Środkowo-Wschodniej w anglojęzycznych podręcznikach akademickich” (ang. „Recovering Forgotten History. The Image of East-Central Europe in English-Language Academic and Text Books”).
2019-06-10 AKTUALNOŚCI
Pamiętnik jak powieść – dyskusja o książce „Czas przeszły dokonany” Adama Pragiera
W piątek 7 czerwca o godzinie 18:00 w tymczasowej siedzibie Muzeum Historii Polski w Warszawie odbyła się dyskusja o książce „Czas przeszły dokonany” Adama Pragiera.
2019-06-10 AKTUALNOŚCI
Wybory do Senatu 1989. Gry Muzeum Historii Polski i Senatu RP
W 30. rocznicę czerwcowych wyborów Muzeum Historii Polski wraz z Senatem RP zorganizowało grę miejską "Wybory 1989" oraz grę terenową „Trudne słowa – Prosta sprawa”. Wydarzenie miało miejsce w Warszawie w dniach 4-8 czerwca.

EDUKACJA

Lekcje muzealne,

szkolenia dla nauczycieli,

materiały edukacyjne.

EdukacjaZOBACZ WIĘCEJ