10 GRUDNIA 1850
Zmarł Józef Bem
2018-12-06 AKTUALNOŚCI
Wystawy o kulturze i sporcie w 20-leciu międzywojennym na Google Arts&Culture
„Odrodzenie ciała. Organizacje sportowe, turystyczne i opiekuńcze w służbie Niepodległej” oraz „Odrodzenie ducha. Organizacje spółdzielcze, religijne i kobiece w służbie Niepodległej” to kolejne e-wystawy Muzeum Historii Polski opublikowane w grudniu na międzynarodowej platformie Google Arts&Culture.
2018-12-05 AKTUALNOŚCI
O Piłsudskim w Muzeum Historii Polski
W dniu 151. rocznicy urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, 5 grudnia, w Muzeum Historii Polski odbyła się premiera najnowszej publikacji Muzeum Historii Polski „Piłsudski (nie)znany. Historia i popkultura”.
2018-12-05 AKTUALNOŚCI
Akt erekcyjny MHP w ministerialnej kapsule
Kopia aktu erekcyjnego Muzeum Historii Polski znalazła się wśród przedmiotów w „kapsule czasu” przygotowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które 5 grudnia obchodziło 100-lecie istnienia. Z tej okazji w ogrodzie Ministerstwa minister kultury, wiceministrowie oraz dyrektor generalny zakopali „kapsułę czasu”.
2018-11-29 AKTUALNOŚCI
Dyskusja o nowej książce Muzeum Historii Polski: „Piłsudski (nie)znany. Historia i popkultura”
W dniu 151. rocznicy urodzin Marszałka, 5 grudnia, w Muzeum Historii Polski odbędzie się premiera najnowszej książki „Piłsudski (nie)znany. Historia i popkultura”. Spotkanie będzie okazją do przyjrzenia się różnym obliczom jednej z najważniejszych postaci początku XX wieku.
2018-11-29 AKTUALNOŚCI
Debata Muzeum Historii Polski wokół serii książkowej "100-lecie niepodległości"
29 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się debata. „Jak rozmawiać o II RP? Wokół serii 100-lecie niepodległości” zorganizowana przez Muzeum Historii Polski. Jej tematem był wydawany przez MHP cykl „100-lecie niepodległości. Wspomnienia i pamiętniki”. Impreza odbyła się w ramach XXVII Targów Książki Historycznej. 
2018-11-26 AKTUALNOŚCI
Jak rozmawiać o II RP? Wokół serii „100-lecie niepodległości”
29 listopada (czwartek) o godz.14.00 na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się spotkanie poświęcone książkowej serii „100-lecie niepodległości. Wspomnienia i pamiętniki” wydawanej przez Muzeum Historii Polski. Spotkanie organizowane jest w ramach XXVII Targów Książki Historycznej w sali kinowej zamku.

EDUKACJA

Lekcje muzealne,

szkolenia dla nauczycieli,

materiały edukacyjne.

EdukacjaZOBACZ WIĘCEJ