26 KWIETNIA 1848
Bombardowanie Krakowa
2017-04-21 AKTUALNOŚCI
Wystawa „Gusen. Granit i śmierć, pamięć i zapomnienie”
Wystawa planszowa „Gusen. Granit i śmierć, pamięć i zapomnienie” to najnowsze przedsięwzięcie wystawiennicze zrealizowane przez Muzeum Historii Polski we współpracy z Fundacją Polsko-Niemieckie Pojednanie, ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wystawa przygotowana została w kilku wariantach językowych (wersje: polsko-angielska, niemiecko-angielska i francusko-angielska).
2017-04-20 AKTUALNOŚCI
Zapraszamy do Pracowni Otwierania Kultury
Pracownia Otwierania Kultury jest inicjatywą, która gromadzi przedstawicieli instytucji kultury, badaczy społecznych, projektantów, programistów i użytkowników. Do 28 kwietnia br. instytucje kultury mogą zgłosić się do udziału w projekcie.
2017-04-20 PATRIOTYZM JUTRA
Wyniki IX edycji programu Patriotyzm Jutra
Muzeum Historii Polski po raz dziewiąty rozstrzygnęło konkurs w ramach programu operacyjnego „Patriotyzm Jutra”. W tym roku 163 projekty otrzymały dotacje na łączną kwotę 4 mln złotych.
2017-04-20 AKTUALNOŚCI
Prezentacja Muzeum Historii Polski w Londynie
25 kwietnia w Ambasadzie RP w Londynie odbędzie się spotkanie prezentujące przyszłą siedzibę i wystawę stałą Muzeum Historii Polski. W spotkaniu udział weźmie Dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro oraz Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej dr Arkady Rzegocki.
2017-04-19 AKTUALNOŚCI
„Wydarzenie Historyczne Roku 2016”: rozpoczynamy głosowanie internetowe
Zakończył się pierwszy etap 10. Plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2016”, organizowanego przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl.
2017-04-19 KONFERENCJE I DEBATY
Wykład „Modern Battlefield Archaeology at Grunwald”
Muzeum Historii Polski i Instytut Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na wykład profesora Svena Ekdahla „Modern Battlefield Archaeology at Grunwald”, który odbędzie się 24 kwietnia 2017 (poniedziałek) o godz. 17.15, sala Kolumnowa Instytutu Historycznego UW, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28. Wstęp wolny, wykład w języku angielskim.

EDUKACJA

Lekcje muzealne,

szkolenia dla nauczycieli,

materiały edukacyjne.

EdukacjaZOBACZ WIĘCEJ