BIP
07 LIPCA 1136
Wydanie przez Innocentego II tzw. bulli gnieźnieńskiej
2015-07-01 AKTUALNOŚCI
Przesuwanie Polski. Ziemie Zachodnie i Północne 1945–1948
Muzeum Historii Polski z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej przygotowało wystawę ,,Przesuwanie Polski. Ziemie Zachodnie i Północne 1945–1948''. Od 1 lipca do 6 września wystawa planszowa udostępniona jest zwiedzającym w ogrodzie Muzeum.
2015-06-30 AKTUALNOŚCI
Muzeum Historii Polski w Google Open Gallery
Aż trzy wystawy Muzeum Historii Polski można oglądać od 30 czerwca 2015 r. na bezpłatnej aplikacji Google Open Gallery. Muzeum Historii Polski jest pierwszą polską instytucją, która tworzy  swoje kolekcje na mobilnej platformie Google.
2015-06-23 AKTUALNOŚCI
Zobacz oryginał Listu biskupów polskich do niemieckich oraz wystawę „Odwaga i pojednanie” w Sejmie RP
Z okazji tegorocznej 50. rocznicy jego wystosowania, po raz pierwszy w Polsce można będzie zobaczyć oryginał słynnego listu – Orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich, zwanego „Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. List wystawiony będzie w gmachu Sejmu od 23 do 26 czerwca br. na wystawie czasowej „Odwaga i pojednanie” przygotowanej przez Muzeum Historii Polski. Wstęp wolny w piątek 26 czerwca br.
2015-06-23 AKTUALNOŚCI
Muzeum Historii Polski otworzyło wystawę „Odwaga i pojednanie” w Sejmie RP
Z udziałem wicemarszałek Sejmu RP Elżbiety Radziszewskiej, poseł na Sejm RP Teresy Świło oraz ambasadora Niemiec Rolfa Nikla otwarta została dziś w Sejmie wystawa czasowa „Odwaga i pojednanie” przygotowana przez Muzeum Historii Polski. Elementem ekspozycji jest oryginał słynnego listu – orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich, zwanego „Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”.
2015-06-22 AKTUALNOŚCI
Znamy wyniki konkursu "Bohaterowie drugiego planu"
Zakończył się I etap ogólnopolskiego konkursu filmowo-historycznego „Bohaterowie drugiego planu” dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Pośród zwycięzców znalazły się zespoły z całego kraju, które podjęły się odnalezienia w swojej społeczności lokalnej i opisania losów bohaterów drugiego planu działających w latach 1944-1989. Młodzi ludzie zmierzyli się z trudnym materiałem i na podstawie źródeł historycznych stworzyli prace, które pokazują szerokiej publiczności osoby wspierające działalność niepodległościową i opozycyjną.
2015-06-18 AKTUALNOŚCI
RAZ, DWA, TRZY - START!
Rusza V edycja międzymuzealnej gry miejskiej "RAZ, DWA, TRZY WARSZAWIAKIEM JESTEŚ TY". Hasłem przewodnim tegorocznej zabawy jest pomysłowość i przedsiębiorczość mieszkańców stolicy. Zapraszamy od wtorku 23 czerwca do muzealnego ogrodu przy ul. Senatorskiej 35 i poznania handlowej odsłony Warszawy u progu XX wieku: pierwszych nowoczesnych domów towarowych, galerii, hal targowych. Na graczy czeka interaktywna zabawa na warszawskiej ulicy i zadania związane z asortymentem dawnych sklepików.

EDUKACJA

wystawy stałe, szkolenia dla nauczycieli

i fantastyczne materiały edukacyjne

dla najmłodszych

ZOBACZ WIĘCEJ