31 SIERPNIA 1980
Podpisanie Porozumień Sierpniowych w Gdańsku
2016-08-26 AKTUALNOŚCI
Prestiżowa nagroda „Wierzba” dla projektu „Piastodzieje”
2016-08-26 AKTUALNOŚCI
Wystawa „Wojenne rozstania” w Radomsku
W ramach obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej wystawa Muzeum Historii Polski „Wojenne rozstania” będzie prezentowana od 1 do 29 września w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.
2016-08-25 ARTYKUŁY
Krzysztof Mazur: Porozumienia Sierpniowe jako eksperyment ustrojowy
Strajki w sierpniu ’80 roku miały charakter umowy społecznej. Dziesiątki tysięcy jednostek podejmujących strajk porozumiało się między sobą, co do odbudowy społeczeństwa po latach niszczenia go przez reżim komunistyczny.
2016-08-24 AKTUALNOŚCI
Karski na Festiwalu Warszawa Singera
Wystawa ilustrująca życie i dorobek legendarnego emisariusza, unikatowy pokaz filmowy oraz warsztaty street-artu - imprezy organizowane przez Fundację Edukacyjną Jana Karskiego znajdą się w programie Festiwalu Warszawa Singera. Muzeum Historii Polski jest jednym z partnerów wydarzenia.
2016-08-15 AKTUALNOŚCI
Ponad 100 tys. widzów na wystawie „Jan Paweł II. Źródła”
W ostatnim dniu otwarcia wystawy „Jan Paweł II. Źródła” zorganizowanej przez Muzeum Historii Polski oraz Centrum Myśli Jana Pawła II pojawił się stutysięczny widz. Ekspozycję przygotowaną na Krakowskim Przedmieściu z okazji Światowych Dni Młodzieży obejrzeli pielgrzymi i turyści z kilkudziesięciu państw z całego świata. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ona również wśród samych warszawiaków.

EDUKACJA

Lekcje muzealne,

szkolenia dla nauczycieli,

materiały edukacyjne.

EdukacjaZOBACZ WIĘCEJ