16 PAŹDZIERNIKA 1978
Karol Wojtyła wbrany papieżem
2017-10-16 AKTUALNOŚCI
Konferencja o pamięci historycznej
16 października 2017 roku w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbędzie się konferencja naukowa „Wojna i pamięć. Pamięć kulturowa o II wojnie światowej w Polsce, Niemczech i Rosji” poświęcona zmianom zachodzącym w pamięci zbiorowej po upływie siedemdziesięciu lat od zakończenia drugiej wojny światowej. Współorganizatorem spotkania jest Muzeum Historii Polski.
2017-10-16 AKTUALNOŚCI
Wystawa o historii wdzięczności Stanom Zjednoczonym
Od 18 października na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie będzie można obejrzeć wystawę plenerową „From Poland with Love” o historii wdzięczności Polaków za pomoc Stanów Zjednoczonych w odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918. Muzeum Historii Polski jest jednym z partnerów wystawy.
2017-10-14 AKTUALNOŚCI
Wystawa „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei”
„Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” to tytuł wystawy plenerowej przygotowanej przez Muzeum Historii Polski, którą można obejrzeć przed budynkiem Narodowego Banku Polskiego w Warszawie (pl. Powstańców Warszawy 4). Wystawa została przygotowana z  okazji obchodów  Roku Kościuszki i została objęta honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego.
2017-10-14 ARTYKUŁY
Tadeusz Kościuszko (1746 – 1817) – prawdziwy republikanin
Miejsce urodzenia Tadeusza Kościuszki bywa przedmiotem sporów. Za najbardziej prawdopodobne uchodzi jednak wioska Mereczowszczyzna na Polesiu, położona obecnie na terenie Białorusi, a wówczas w Wielkim Księstwie Litewskim.
2017-10-11 AKTUALNOŚCI
Rozpoczął się III Kongres Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski
Z udziałem kilkuset historyków rozpoczął się w Krakowie III Kongres Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski. Organizatorem jest Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego, a jednym ze współorganizatorów Muzeum Historii Polski.
2017-10-10 AKTUALNOŚCI
Wystawa i monety z Kościuszką
W najbliższy czwartek, 12 października Muzeum Historii Polski zaprasza na kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei”. Tego samego dnia Narodowy Bank Polski uhonoruje Naczelnika insurekcji wprowadzając do obiegu monety kolekcjonerskie. Wystawa jest czynna do 27 października.

EDUKACJA

Lekcje muzealne,

szkolenia dla nauczycieli,

materiały edukacyjne.

EdukacjaZOBACZ WIĘCEJ