23 MAJA 1788
Urodził się Dezydery Chłapowski
2017-05-23 AKTUALNOŚCI
Historia Polski według węgierskiego historyka
23 maja o godzinie 18.00 w siedzibie Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku odbędzie się spotkanie z Istvánem Kovácsem, autorem książki Cud nad Wisłą i nad Bałtykiem. Piłsudski – Katyń – Solidarność wydanej przez Muzeum Historii Polski. Spotkanie poprowadzi Michał Przeperski (IPN).
2017-05-23 AKTUALNOŚCI
Premiera książki Istvána Kovácsa o polskiej historii
W tymczasowej siedzibie Muzeum Historii Polski 22 maja odbyło się promocyjne spotkanie wokół książki „Cud nad Wisłą i nad Bałtykiem. Piłsudski – Katyń – Solidarność” Istvána Kovácsa. Publikację przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wydało MHP. Kolejne spotkania odbędą się w Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie.
2017-05-22 AKTUALNOŚCI
Jak trafić do pasjonatów? Warsztaty o tworzeniu projektów historycznych
Narodowe Centrum Kultury, Muzeum Historii Polski i Muzeum Polin zapraszają na bezpłatny warsztat pt. „Projektowanie oferty kulturalnej dla pasjonatów historii”.
2017-05-21 AKTUALNOŚCI
Tłumy w pawilonie Muzeum Historii Polski
Ponad 10 tysięcy osób odwiedziło pawilon Muzeum Historii Polski postawiony na Krakowskim Przedmieściu w sobotę w ramach imprezy Noc Muzeów.
2017-05-15 AKTUALNOŚCI
Noc z Muzeum Historii Polski
Wystawa wybranych obiektów z kolekcji Muzeum Historii Polski, spacer śladami insurekcji kościuszkowskiej - to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez MHP na tegoroczną warszawską Noc Muzeów.
2017-05-15 AKTUALNOŚCI
Archiwum Akt Nowych i Muzeum Historii Polski będą współpracować
W piątek 12 maja w siedzibie Archiwum Akt Nowych w Warszawie dyrektor MHP Robert Kostro oraz dyrektor Archiwum Akt Nowych Tadeusz Krawczak podpisali list intencyjny dotyczący wzajemnej współpracy między obydwiema instytucjami.

EDUKACJA

Lekcje muzealne,

szkolenia dla nauczycieli,

materiały edukacyjne.

EdukacjaZOBACZ WIĘCEJ