26 SIERPNIA 1649
Koniec oblężenia Zbaraża
2019-08-22 AKTUALNOŚCI
Wystawa "Generał Stanisław Maczek i jego żołnierze"
Żołnierz który nie przegrał żadnej bitwy, czyli gen. Stanisław Maczek − to główny bohater przygotowanej w trzech językach multimedialnej wystawy plenerowej, organizowanej przez Muzeum Historii Polski we współpracy z Muzeum Generała Maczka w Bredzie.
2019-08-19 AKTUALNOŚCI
Przekazanie archiwum Henryka Grubera do Muzeum Historii Polski
Legionowa książeczka wojskowa, dokumenty podpisane m.in. przez Józefa Piłsudskiego i legitymacja Orderu Virtuti Militari są wśród archiwaliów Henryka Grubera przekazanych przez rodzinę do Muzeum Historii Polski.
2019-08-18 AKTUALNOŚCI
XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich
Od 18 do 22 września w Lublinie odbędzie się Jubileuszowy XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich. Hasłem tegorocznej edycji jest „Wielka zmiana. Historia wobec wyzwań…” Jednym z partnerów wydarzenia jest Muzeum Historii Polski.
2019-08-17 AKTUALNOŚCI
BohaterON – włącz historię! Wyślij kartkę do Powstańca lub zgłoś kandydata do Nagrody BohaterONy
Trwa czwarta edycja ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! W tym roku oprócz akcji wysyłania kartek do powstańców organizatorzy przewidzieli także wyróżnienia dla osób, firm i instytucji działających na rzecz edukacji i promocji historii Polski XX wieku. Jednym z członków komitetu honorowego jest Muzeum Historii Polski.
2019-08-14 ARTYKUŁY
Wybuch II wojny światowej w „Ilustrowanym Kuryerze Codziennym”
„Sprawa gdańska da się rozwiązać bez wojny, przebrniemy bez niej do 1940 roku” – pisał krakowski „Ilustrowany Kuryer Codzienny” jeszcze na początku sierpnia 1939 roku, tuż przed wybuchem II wojny światowej. Pod koniec miesiąca tytuły artykułów krakowskiej gazety alarmowały już: „Niemcy prowadzą grę do granicy wojny!”, „Chcą podpalić świat!”.

EDUKACJA

Lekcje muzealne,

szkolenia dla nauczycieli,

materiały edukacyjne.

EdukacjaZOBACZ WIĘCEJ