15 GRUDNIA 1575
Elekcja Stefana Batorego
2018-12-13 ARTYKUŁY
Życie codzienne stanu wojennego
Nie było „Teleranka”, nie było Kongresu Kultury, nie było telefonów, programów radiowych, koncertów – stan wojenny przeciął codzienność mieszkańców Polski; przecinał ją w różnych miejscach i sferach, zależnie od miejsca osoby i grupy.
2018-12-13 AKTUALNOŚCI
Enigma w kolekcji MHP
Dziś kolekcję Muzeum Historii Polski wzbogacił wyjątkowy przedmiot – maszyna szyfrująca ENIGMA.
2018-12-10 AKTUALNOŚCI
„Piłsudski: prawda i mit – dyskusja o książkach „Piłsudski (nie)znany” i „Filozofia Piłsudskiego”
W ramach Salonu Historycznego Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi 12 grudnia odbędzie się dyskusja pt. „Piłsudski: prawda i mit – dyskusja o książkach „Piłsudski (nie)znany” i „Filozofia Piłsudskiego”. Jest to kolejne już wydarzenie z cyklu „Plus czy Minus − konfrontacje historyczne”, nad którym patronat objęło Muzeum Historii Polski.
2018-12-06 AKTUALNOŚCI
Wystawy o kulturze i sporcie w 20-leciu międzywojennym na Google Arts&Culture
„Odrodzenie ciała. Organizacje sportowe, turystyczne i opiekuńcze w służbie Niepodległej” oraz „Odrodzenie ducha. Organizacje spółdzielcze, religijne i kobiece w służbie Niepodległej” to kolejne e-wystawy Muzeum Historii Polski opublikowane w grudniu na międzynarodowej platformie Google Arts&Culture.
2018-12-05 AKTUALNOŚCI
O Piłsudskim w Muzeum Historii Polski
W dniu 151. rocznicy urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, 5 grudnia, w Muzeum Historii Polski odbyła się premiera najnowszej publikacji Muzeum Historii Polski „Piłsudski (nie)znany. Historia i popkultura”.
2018-12-05 AKTUALNOŚCI
Akt erekcyjny MHP w ministerialnej kapsule
Kopia aktu erekcyjnego Muzeum Historii Polski znalazła się wśród przedmiotów w „kapsule czasu” przygotowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które 5 grudnia obchodziło 100-lecie istnienia. Z tej okazji w ogrodzie Ministerstwa minister kultury, wiceministrowie oraz dyrektor generalny zakopali „kapsułę czasu”.

EDUKACJA

Lekcje muzealne,

szkolenia dla nauczycieli,

materiały edukacyjne.

EdukacjaZOBACZ WIĘCEJ