15 PAŹDZIERNIKA 1817
Zmarł Tadeusz Kościuszko
2018-10-11 AKTUALNOŚCI
Wmurowano kamień węgielny pod budowę Muzeum Historii Polski
Kamień węgielny pod budowę Muzeum Historii Polski wmurowano 11 października na Cytadeli Warszawskiej. W uroczystości, podczas której podpisano też akt erekcyjny, udział wziął premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podkreślił, że historia Polski to najpiękniejsza tradycja wolnościowa Zachodu. Zdaniem wicepremiera, ministra kultury Piotra Glińskiego, MHP będzie „miejscem wszystkich Polaków”.
2018-10-08 AKTUALNOŚCI
Konstytucjonalizm po polsku: przeszłość – teraźniejszość – przyszłość. Trwa przyjmowanie zgłoszeń
Studencki Klub Międzyepokowych Badań Historycznych wraz z projektem Ankieta konstytucyjna 2018 organizują Ogólnopolską Interdyscyplinarną Sesję Naukową „Konstytucjonalizm po polsku: przeszłość - teraźniejszość - przyszłość”, która odbędzie się w dniach 15-16 listopada 2018 roku na Uniwersytecie Warszawskim. Patronat nad wydarzeniem objęło Muzeum Historii Polski.
2018-10-08 AKTUALNOŚCI
Konferencja naukowa „Dziedzictwo II Rzeczypospolitej”
Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to okazja do zastanowienia się nad dorobkiem odbudowanego w 1918 roku państwa polskiego.
2018-10-03 AKTUALNOŚCI
Wyróżnienie dla filmu "Rok 1966"
Dokumentalny film „Rok 1966” wyprodukowany przez Muzeum Historii Polski otrzymał wyróżnienie podczas X Festiwalu Niezłomni Niepokorni Wyklęci, który zakończył się wczoraj w Gdyni. Film opowiada o kościelnych obchodach milenijnych i konkurencyjnych uroczystościach „1000-lecia Państwa Polskiego” organizowanych przez peerelowskie władze w 1966 roku.
2018-10-01 AKTUALNOŚCI
Festiwal Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci
Od soboty (29.09) trwa w Gdyni X Festiwal Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci. Obok festiwalu filmowego odbywają się imprezy muzyczne i plastyczne a także historyczne panele dyskusyjne. W ostatnim dniu (wtorek 2.10) Festiwalu NNW w dyskusji zatytułowanej „Międzymorze ku przyszłości” weźmie udział m.in. dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro.
2018-09-19 AKTUALNOŚCI
Wykład o Józefie Piłsudskim w Muzeum Historii Polski
„Źródła legendy Józefa Piłsudskiego” to tytuł otwartego wykładu profesora Janusza Odziemkowskiego, który odbędzie się w Muzeum Historii Polski 28 września. Spotkanie jest częścią projektu „Polskie miejsca pamięci. Dzieje dumy i chwały”.

EDUKACJA

Lekcje muzealne,

szkolenia dla nauczycieli,

materiały edukacyjne.

EdukacjaZOBACZ WIĘCEJ