BIP
04 SIERPNIA 1944
Poległ Krzysztof Kamil Baczyński
2015-08-03 AKTUALNOŚCI
Aplikacja edukacyjna Linia Czasu
Aplikacja przedstawia władców Polski, znaczące w naszych dziejach wydarzenia i zwierzęta, które odegrały rolę w naszej historii.
2015-07-30 ARTYKUŁY
Powstanie warszawskie
Decyzja o podjęciu powstańczej walki z Niemcami w Warszawie została podjęta dopiero w drugiej połowie lipca 1944 r. Wcześniej kierownictwo Armii Krajowej nie zakładało działań zbrojnych w stolicy - dla uniknięcia zniszczeń i cierpień ludności cywilnej.
2015-07-30 ARTYKUŁY
Banalny dyktator? Rozmowa z dr. Pawłem Kowalem, współautorem książki „Jaruzelski. Życie paradoksalne”
Znajdujemy się w Muzeum Powstania Warszawskiego, którego jest Pan współtwórcą. Trochę więc zdziwiła mnie informacja, że wraz z Mariuszem Cieślikiem zdecydował się Pan na napisanie książki o postaci, która wydaje się stać w tak mocnej opozycji wobec etosu sierpnia 1944 r. Dlaczego zdecydował się Pan na napisanie biografii generała Jaruzelskiego?
2015-07-21 AKTUALNOŚCI
List intencyjny ws. budowy MHP podpisany!
21 lipca 2015 r. na posiedzeniu Rady Ministrów została przyjęta uchwała w sprawie ustanowienia programu wieloletniego „Budowa Muzeum Historii Polski w Warszawie”. Następnie został podpisany list intencyjny pomiędzy instytucjami zaangażowanymi w realizację inwestycji.
2015-07-16 ARTYKUŁY
To państwo wygrywało każdą wojnę
Gdyby nie było rozbiorów, być może na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej powstałaby wielka, nowoczesna federacja - twierdzi Robert Frost w rozmowie z Robertem Kostro.

EDUKACJA

Lekcje muzealne,

szkolenia dla nauczycieli,

materiały edukacyjne.

ZOBACZ WIĘCEJ