21 LISTOPADA 1708
Bitwa pod Koniecpolem
2018-11-21 AKTUALNOŚCI
Nagroda za książkę dla Muzeum Historii Polski
„Moje wspomnienia” Stanisława Wojciechowskiego wydane przez Muzeum Historii Polski znalazły się wśród laureatów konkursu na Książkę Historyczną Roku. Publikację opracowaną przez Jerzego Łazora uhonorowano w kategorii „Najlepsze wspomnienia dotyczące Polski i Polaków w XX wieku”.
2018-11-21 AKTUALNOŚCI
Nadajnik radiowy z okresu II wojny dla Muzeum Historii Polski
Unikatowy nadajnik konspiracyjny z okresu II wojny światowej trafił do kolekcji Muzeum Historii Polski. Obiekt jest jedyną tego typu radiostacją, którą będzie można oglądać na stałej wystawie muzeum. Uroczystość przekazania eksponatu odbyła się w środę w Warszawie.
2018-11-15 AKTUALNOŚCI
Muzeum Historii Polski na XXVII Targach Książki Historycznej w Warszawie
W Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie (plac Zamkowy 4) od 29 listopada do 2 grudnia odbędą się coroczne Targi Książki Historycznej. W tym roku Muzeum Historii Polski zaprezentuje swoją różnorodną ofertę wydawniczą na indywidualnym stoisku nr 99.
2018-11-13 ARTYKUŁY
Złoty wiek, który trwał 20 lat. Architektura Niepodległej
Architektoniczne eldorado trwało niewiele ponad dwie dekady. Tyle samo czasu czekało na docenienie przez odbiorców w III RP.
2018-11-13 ARTYKUŁY
Dwie dekady sztuki 1918–1939
Zastanawiając się nad relacją między odzyskaniem niepodległości a polską sztuką międzywojnia, można by oczekiwać, że powstanie nowego państwa sprowokowało powstanie dzieł, w których fakt ten znalazł adekwatny wyraz. Dynamika artystycznych tendencji biegnie jednak torem odmiennym od historycznych procesów, choć jest w nich głęboko zanurzona.
2018-11-13 ARTYKUŁY
Prof. Andrzej Chwalba: Bilans zamknięcia, bilans otwarcia
Jesień 1918 roku stanowi w dziejach Polski zamknięcie epoki zaborowej i początek odradzania się państwa polskiego − Rzeczypospolitej Polskiej, zwanej Drugą. Był to proces rozciągnięty w czasie.

EDUKACJA

Lekcje muzealne,

szkolenia dla nauczycieli,

materiały edukacyjne.

EdukacjaZOBACZ WIĘCEJ