19 WRZEŚNIA 1410
Zakończyło się oblężenie Malborka
2017-09-19 AKTUALNOŚCI
Wystawa „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” otwarta!
18 września na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie oficjalnie otwarto wystawę „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” przygotowaną przez Muzeum Historii Polski. To tam do 30 września turyści oraz mieszkańcy Warszawy będą mogli poznawać sylwetkę wielkiego Polaka, obywatela Francji, Ameryki i Europy, ale także człowieka idei i działania, który służbie wolności poświęcił całe życie.
2017-09-18 AKTUALNOŚCI
Ruszyły zapisy na spacery towarzyszące wystawie „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei”
2017-09-18 AKTUALNOŚCI
Tadeusz Kościuszko na Google Arts&Culture
Z okazji Roku Tadeusza Kościuszki Muzeum Historii Polski uruchomiło na międzynarodowej platformie Google Arts&Culture wystawę poświęconą wielkiemu Polakowi, obywatelowi Francji, Ameryki i Europy. Ekspozycja „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” to już 17 multimedialna wystawa Muzeum udostępniona na tej platformie.
2017-09-17 AKTUALNOŚCI
Wystawa „Gusen. Granit i śmierć, pamięć i zapomnienie” w Johannesburgu
7 września 2017 r. w Centrum Holokaustu i Ludobójstwa w Johannesburgu otwarto wystawę „Gusen. Granit i śmierć, pamięć i zapomnienie” przygotowaną przez Muzeum Historii Polski we współpracy z Fundacją Polsko - Niemieckie Pojednanie.
2017-09-12 AKTUALNOŚCI
Wystawa „Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei”
„Tadeusz Kościuszko – Człowiek Idei” to tytuł wystawy plenerowej przygotowanej przez Muzeum Historii Polski, którą można obejrzeć od 10 do 30 września 2017 roku w Warszawie. Wystawa została przygotowana z  okazji obchodów  Roku Kościuszki i została objęta honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego.
2017-09-12 AKTUALNOŚCI
Konferencja o polskiej emigracji w Ameryce Północnej
21 i 22 września 2017 roku w Muzeum Emigracji w Gdyni odbędzie się międzynarodowa konferencja „Polacy i diaspora polska w Ameryce Północnej". Jednym z partnerów wydarzenia jest Muzeum Historii Polski.

EDUKACJA

Lekcje muzealne,

szkolenia dla nauczycieli,

materiały edukacyjne.

EdukacjaZOBACZ WIĘCEJ