15 LISTOPADA 1902
Uruchomienie Kolei Warszawsko-Kaliskiej
2018-11-15 AKTUALNOŚCI
Muzeum Historii Polski na XXVII Targach Książki Historycznej w Warszawie
W Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie (plac Zamkowy 4) od 29 listopada do 2 grudnia odbędą się coroczne Targi Książki Historycznej. W tym roku Muzeum Historii Polski zaprezentuje swoją różnorodną ofertę wydawniczą na indywidualnym stoisku nr 99.
2018-11-13 ARTYKUŁY
Złoty wiek, który trwał 20 lat. Architektura Niepodległej
Architektoniczne eldorado trwało niewiele ponad dwie dekady. Tyle samo czasu czekało na docenienie przez odbiorców w III RP.
2018-11-13 ARTYKUŁY
Dwie dekady sztuki 1918–1939
Zastanawiając się nad relacją między odzyskaniem niepodległości a polską sztuką międzywojnia, można by oczekiwać, że powstanie nowego państwa sprowokowało powstanie dzieł, w których fakt ten znalazł adekwatny wyraz. Dynamika artystycznych tendencji biegnie jednak torem odmiennym od historycznych procesów, choć jest w nich głęboko zanurzona.
2018-11-13 ARTYKUŁY
Prof. Andrzej Chwalba: Bilans zamknięcia, bilans otwarcia
Jesień 1918 roku stanowi w dziejach Polski zamknięcie epoki zaborowej i początek odradzania się państwa polskiego − Rzeczypospolitej Polskiej, zwanej Drugą. Był to proces rozciągnięty w czasie.
2018-11-12 AKTUALNOŚCI
Tłumy na Przystanku Niepodległość
„Szacunek za pomysł i profesjonalną realizację”, „Gra-wystawa piękna, mądra, patriotyczna, zachwycająca”, „Bardzo dziękujemy. Czekamy na otwarcie budynku Muzeum”, „Pełni wrażeń rodacy z Wilna” – to tylko niektóre z setek wpisów w księdze pamiątkowej wystawionej podczas gry przestrzennej w ramach XIII Przystanku Niepodległość zorganizowanego przez Muzeum Historii Polski. Około 10 tysięcy osób 10 i 11 listopada odwiedziło przystankowy namiot w pobliżu Teatru Wielkiego w Warszawie.
2018-11-12 AKTUALNOŚCI
W kwaterze głównej NATO otwarto wystawę MHP „Kobiety niepodległości”
W kwaterze głównej NATO w Brukseli otwarto 9 listopada br. wystawę MHP „Kobiety niepodległości”, pokazującą udział kobiet w walce o niepodległość Polski w okresie zaborów, podczas I i II wojny światowej oraz w opozycji demokratycznej w czasach PRL.

EDUKACJA

Lekcje muzealne,

szkolenia dla nauczycieli,

materiały edukacyjne.

EdukacjaZOBACZ WIĘCEJ