21 CZERWCA 1226
Urodził sie książę Bolesław Wstydliwy
2018-06-18 AKTUALNOŚCI
Daszyński w łódzkim Salonie
W ramach Salonu Historycznego Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi odbędzie się spotkanie, którego tematem będą „Pamiętniki ” Ignacego Daszyńskiego wydane niedawno przez Muzeum Historii Polski. Spotkanie z cyklu Plus czy Minus − konfrontacje historyczne zatytułowano „Niepodległość i socjalizm – dyskusja wokół „Pamiętników”.
2018-06-14 AKTUALNOŚCI
Rozpoczęła się międzynarodowa konferencja „Polacy w Chicago”
Pokazanie losów polskich imigrantów mieszkających w Chicago jest celem międzynarodowej konferencji „Polacy w Chicago: doświadczenie imigranta. Integracja, izolacja, asymilacja”. Ten projekt pozwoli nam przybliżyć się do tego, w jaki sposób żyją, funkcjonują Polacy w Chicago, jak wygląda polskie Chicago – powiedział Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski, otwierając konferencję.
2018-06-08 AKTUALNOŚCI
Międzynarodowa konferencja naukowa „Polacy w Chicago: doświadczenie imigranta. Integracja, izolacja, asymilacja”
Warszawa, 14–15 czerwca 2018 r.
2018-06-08 AKTUALNOŚCI
Konferencja o szczepieniach
7 czerwca br. Instytut Historyczny i Wydział Artes Liberales UW oraz Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego i Muzeum Historii Polski zorganizowały interdyscyplinarną konferencję z okazji 220. rocznicy publikacji rozprawy Edwarda Jennera o szczepieniu ospy.
2018-06-04 AKTUALNOŚCI
Konferencja o historii szczepień ochronnych
„220 lat szczepień ochronnych. W rocznicę publikacji rozprawy Edwarda Jennera o szczepieniu ospy” – to tytuł konferencji popularno-naukowej, która odbędzie się 7 czerwca br. w Warszawie. Muzeum Historii Polski jest jednym z organizatorów wydarzenia.
2018-05-30 AKTUALNOŚCI
Rusza budowa Muzeum Historii Polski na Cytadeli Warszawskiej
30 maja 2018 roku w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie została podpisana umowa pomiędzy Budimex S.A. a Muzeum Historii Polski na budowę stałej siedziby MHP. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński, wiceminister kultury Jarosław Sellin oraz wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz.

EDUKACJA

Lekcje muzealne,

szkolenia dla nauczycieli,

materiały edukacyjne.

EdukacjaZOBACZ WIĘCEJ