23 MAJA 1788
Urodził się Dezydery Chłapowski
2017-05-22 AKTUALNOŚCI
Jak trafić do pasjonatów? Warsztaty o tworzeniu projektów historycznych
Narodowe Centrum Kultury, Muzeum Historii Polski i Muzeum Polin zapraszają na bezpłatny warsztat pt. „Projektowanie oferty kulturalnej dla pasjonatów historii”.
2017-05-21 AKTUALNOŚCI
Tłumy w pawilonie Muzeum Historii Polski
Ponad 10 tysięcy osób odwiedziło pawilon Muzeum Historii Polski postawiony na Krakowskim Przedmieściu w sobotę w ramach imprezy Noc Muzeów.
2017-05-16 AKTUALNOŚCI
Historia Polski według węgierskiego historyka
22 maja o godzinie 18.00 w siedzibie Muzeum Historii Polski w Warszawie odbędzie się spotkanie z Istvánem Kovácsem, autorem książki Cud nad Wisłą i nad Bałtykiem. Piłsudski – Katyń – Solidarność. Spotkanie poprowadzą wicedyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego dr Paweł Ukielski i dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro.
2017-05-15 AKTUALNOŚCI
Noc z Muzeum Historii Polski
Wystawa wybranych obiektów z kolekcji Muzeum Historii Polski, spacer śladami insurekcji kościuszkowskiej - to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez MHP na tegoroczną warszawską Noc Muzeów.
2017-05-15 AKTUALNOŚCI
Archiwum Akt Nowych i Muzeum Historii Polski będą współpracować
W piątek 12 maja w siedzibie Archiwum Akt Nowych w Warszawie dyrektor MHP Robert Kostro oraz dyrektor Archiwum Akt Nowych Tadeusz Krawczak podpisali list intencyjny dotyczący wzajemnej współpracy między obydwiema instytucjami.
2017-05-12 AKTUALNOŚCI
Konkurs plastyczny "Piastowskie pary" rozstrzygnięty!
Prawie trzy i pół tysiąca prac wpłynęło na konkurs plastyczny zorganizowany przez Muzeum Historii Polski. W konkursie wzięła udział młodzież z całej Polski. Uczniowie najchętniej przedstawiali pierwszą znaną parę w historii Polski: Mieszka i Dobrawę. 

EDUKACJA

Lekcje muzealne,

szkolenia dla nauczycieli,

materiały edukacyjne.

EdukacjaZOBACZ WIĘCEJ