17 SIERPNIA 1257
Zmarł św. Jacek Odrowąż OP
2018-08-13 ARTYKUŁY
Dlaczego Polacy odzyskali niepodległość?
Spór o to, czy Polacy w 1918 r. odzyskali niepodległość ze względu na wyjątkowo sprzyjającą koniunkturę międzynarodową, czy też dlatego, że owoc przyniosły wysiłki kolejnych bohaterskich pokoleń naszych przodków jest w praktyce nierozwiązywalny.
2018-08-10 AKTUALNOŚCI
Muzeum Historii Polski nominowane do SŁONECZNIKÓW 2018!
2018-07-06 AKTUALNOŚCI
Rozpoczęcie budowy siedziby Muzeum Historii Polski
6 lipca na terenie Cytadeli Warszawskiej symbolicznym „wbiciem pierwszej łopaty” rozpoczęto budowę stałej siedziby Muzeum Historii Polski, której otwarcie jest planowane na pierwszy kwartał 2021 roku. Będzie to jedno z największych i najnowocześniejszych muzeów w Polsce.
2018-06-26 KONKURSY
Konkurs literacki „40 Pokoleń”
Muzeum Historii Polski ogłasza konkurs literacko-edukacyjny „40 Pokoleń”. Celem konkursu jest przygotowanie tekstów dla dzieci, które zostaną wydane w formie  książkowej. Na autorów zwycięskich prac czekają nagrody pieniężne.  
2018-06-18 AKTUALNOŚCI
Daszyński w łódzkim Salonie
W ramach Salonu Historycznego Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi odbędzie się spotkanie, którego tematem będą „Pamiętniki ” Ignacego Daszyńskiego wydane niedawno przez Muzeum Historii Polski. Spotkanie z cyklu Plus czy Minus − konfrontacje historyczne zatytułowano „Niepodległość i socjalizm – dyskusja wokół „Pamiętników”.
2018-06-14 AKTUALNOŚCI
Rozpoczęła się międzynarodowa konferencja „Polacy w Chicago”
Pokazanie losów polskich imigrantów mieszkających w Chicago jest celem międzynarodowej konferencji „Polacy w Chicago: doświadczenie imigranta. Integracja, izolacja, asymilacja”. Ten projekt pozwoli nam przybliżyć się do tego, w jaki sposób żyją, funkcjonują Polacy w Chicago, jak wygląda polskie Chicago – powiedział Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski, otwierając konferencję.

EDUKACJA

Lekcje muzealne,

szkolenia dla nauczycieli,

materiały edukacyjne.

EdukacjaZOBACZ WIĘCEJ