26 KWIETNIA 1848
Bombardowanie Krakowa
2018-04-26 AKTUALNOŚCI
„Polacy w Chicago”: poszukujemy świadków historii
Muzeum Historii Polski poszukuje reemigrantów oraz rodzin emigrantów, którzy chcieliby podzielić się swoimi wspomnieniami związanymi z pobytem w Chicago, wyjazdem na emigrację i powrotem do Polski. Szukamy także osób z Polski, które nie wyjeżdżały do USA ale pozostawały w kontakcie z emigrantami.
2018-04-25 AKTUALNOŚCI
Nagroda w Wilnie dla prof. Samsonowicza
25 kwietnia 2018 roku, podczas Polsko-Litewskiego Forum Ekonomicznego „Partnerstwo Strategiczne” w Wilnie wręczono nagrodę w kategorii Kultura i Nauka Stulecia wybitnemu polskiemu historykowi mediewiście prof. Henrykowi Samsonowiczowi, wiceprzewodniczącemu Rady Muzeum Historii Polski. Wyróżnienie w imieniu uczonego odebrał Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski.
2018-04-23 AKTUALNOŚCI
Cenny dar dla Muzeum Historii Polski
W tymczasowej siedzibie Muzeum Historii Polski 23 kwietnia br. odbyło się spotkanie z darczyńcą eksponatów pochodzących z wystawy w 1939 roku Marią Starczewską-Lambasa.
2018-04-20 PATRIOTYZM JUTRA
Wyniki X edycji Programu „Patriotyzm Jutra”
Muzeum Historii Polski już po raz dziesiąty przyznało dofinansowania w Programie „Patriotyzm Jutra” wspierającym fundacje, lokalne stowarzyszenia, biblioteki, domy kultury, regionalne muzea z całej Polski - zarówno z dużych miast, jak i małych ośrodków, które realizują projekty z zakresu pielęgnowania i promowania lokalnego dziedzictwa i kultury.
2018-04-19 ARTYKUŁY
Kalendarium powstania w Getcie Warszawskim
Kalendarium powstania w Getcie Warszawskim 1943
2018-04-17 AKTUALNOŚCI
Nie żyje Stanisław Likiernik „Kolumb”
17 kwietnia zmarł w Paryżu Stanisław Likiernik, jeden z dwóch (obok Krzysztofa Sobieszczańskiego) pierwowzorów „Kolumba” – Staszka Skiernika z powieści Romana Bratnego „Kolumbowie”.

EDUKACJA

Lekcje muzealne,

szkolenia dla nauczycieli,

materiały edukacyjne.

EdukacjaZOBACZ WIĘCEJ