15 CZERWCA 1850
Pierwsza wystawa rzemiosła polskiego w Wielkopolsce
2019-06-11 AKTUALNOŚCI
Debaty eksperckie o współczesnym pisaniu o dziejach Europy Środkowo-Wschodniej
W Muzeum Historii Polski trwają debaty eksperckie w ramach 17. edycji konferencji/seminarium naukowego pt. „Przywracanie zapomnianej historii. Wyobrażenia o Europie Środkowo-Wschodniej w anglojęzycznych podręcznikach akademickich” (ang. „Recovering Forgotten History. The Image of East-Central Europe in English-Language Academic and Text Books”).
2019-06-10 AKTUALNOŚCI
Pamiętnik jak powieść – dyskusja o książce „Czas przeszły dokonany” Adama Pragiera
W piątek 7 czerwca o godzinie 18:00 w tymczasowej siedzibie Muzeum Historii Polski w Warszawie odbyła się dyskusja o książce „Czas przeszły dokonany” Adama Pragiera.
2019-06-10 AKTUALNOŚCI
Wybory do Senatu 1989. Gry Muzeum Historii Polski i Senatu RP
W 30. rocznicę czerwcowych wyborów Muzeum Historii Polski wraz z Senatem RP zorganizowało grę miejską "Wybory 1989" oraz grę terenową „Trudne słowa – Prosta sprawa”. Wydarzenie miało miejsce w Warszawie w dniach 4-8 czerwca.
2019-06-04 ARTYKUŁY
4 czerwca powinniśmy świętować. Rozmowa z prof. Wojciechem Roszkowskim
2019-06-03 AKTUALNOŚCI
Wydarzenie Historyczne Roku 2018: znamy zwycięzców!
Wystawa czasowa „Karol Śliwka. Polskie projekty. Polscy projektanci”, Festiwal Dziedzictwa Kresów oraz publikacja „Książka otwarta na świat” to Wydarzenia Historyczne Roku 2018! Właśnie te projekty zyskały najwięcej głosów internautów, którzy wzięli udział w plebiscycie organizowanym przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl. Uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się 3 czerwca 2019 roku w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie.
2019-06-02 ARTYKUŁY
„Dziewięć dni, które wstrząsnęły światem”
Na początku czerwca przypada 40. rocznica I pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski. Główny biograf polskiego papieża – Amerykanin George Weigel, w swej książce „Świadek nadziei” nazwał wizytę Ojca św. w Ojczyźnie słowami, zacytowanymi w tytule artykułu. Było to oczywiste nawiązanie do słynnego dzieła innego Amerykanina – komunisty Johna Reeda, który w 1919 r. opublikował książkę propagandową, będącą apologią rewolucji komunistycznej pod zbliżonym tytułem „Dziesięć dni, które wstrząsnęły światem”.

EDUKACJA

Lekcje muzealne,

szkolenia dla nauczycieli,

materiały edukacyjne.

EdukacjaZOBACZ WIĘCEJ