AKTUALNOŚCI

SORTOWANIE
2020-10-23 AKTUALNOŚCI
Prezentacja audiobooków z serii „Klasycy polskiej historiografii” zrealizowanych w ramach programu „Kultura w sieci”.
W czwartek 29 października o godzinie 12.00 w siedzibie Muzeum Historii Polski odbędzie się prezentacja online wyjątkowej serii audiobooków z udziałem aktorów interpretujących klasyków polskiej historiografii. Transmisję na żywo z wydarzenia będzie można oglądać na profilu Facebookowym Muzeum Historii Polski oraz na kanale YouTube MuzHPtv.
2020-10-19 AKTUALNOŚCI
Projekt „Generał Stanisław Maczek i jego żołnierze” wyróżniony w konkursie Sybilla 2019!
Projekt Muzeum Historii Polski „Generał Stanisław Maczek i jego żołnierze” otrzymał wyróżnienie w kategorii Edukacja w 40. edycji Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2019. Nagroda ta jest największym w Polsce uznaniem dla muzealników.
2020-10-10 AKTUALNOŚCI
John Lennon – od pop-rocka do Orderu Imperium Brytyjskiego
Nie znał swego ojca, wychowywała go ciotka, nie czytał nut. Jednak muzyka, którą tworzył razem z czwórką The Beatles z Liverpoolu, trafiła nawet do filharmonii na całym świecie, a grupie przyniosła tytuły zespołu wszech czasów, Order Imperium Brytyjskiego i Oscara. 9 października br. mija 80. rocznica urodzin Johna Lennona.
2020-10-07 AKTUALNOŚCI
AUDIOBOOK: Józef Piłsudski, 22 stycznia 1863. Czyta Antoni Pawlicki
Książka komendanta Legionów i późniejszego marszałka Polski to opis przygotowań do Powstania Styczniowego i wybuchu zrywu.
2020-10-02 AKTUALNOŚCI
MHP partnerem kampanii „Pamiętamy! – 100-lecie Bitwy Warszawskiej”
2 października 2020 roku Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł zainaugurował informacyjno-edukacyjną kampanię pod nazwą „Pamiętamy! – 100-lecie Bitwy Warszawskiej”. Wystawa plenerowa „Wielka Wojna Polaków”, wykłady i lekcje online dla uczniów, strategiczna gra karciana „Szarża 1920” oraz projekt „Ilustrowany Kuryer Wojenny” to propozycje Muzeum Historii Polski.
2020-10-01 AKTUALNOŚCI
Wystawa o generale Maczku we Wrocławiu
Multimedialna wystawa plenerowa „Generał Stanisław Maczek i jego żołnierze” przygotowana przez Muzeum Historii Polski we współpracy z Muzeum Generała Maczka w Bredzie jest dostępna dla zwiedzających w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. Ekspozycja prezentowana jest w trzech językach − po polsku, angielsku i niderlandzku.
2020-09-30 AKTUALNOŚCI
MHP na 8. Warszawskim Festiwalu Kultury Bez Barier
Muzeum Historii Polski już po raz trzeci bierze udział w Warszawskim Festiwalu Kultury Bez Barier. Dział edukacyjny MHP dla uczestników Festiwalu przygotował spacer "Warszawskie lato 1920 rok".
loader