AKTUALNOŚCI

SORTOWANIE
DATA PUBLIKACJI:
EPOKA:
2020-07-31 AKTUALNOŚCI
Porcelanowa baletnica - świadek walczącej Warszawy z akcji #mojapamiątka
Historia Pani Krystyny Pawłowskiej - sanitariuszki walczącej w Powstaniu Warszawskim, żołnierza batalionu AK "Chrobry I" została nadesłana przez Panią Annę Beauchamp w ramach akcji #mojapamiątka.
2020-07-16 AKTUALNOŚCI
Zwycięzcy 13. Edycji Plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku 2019
Wydarzenie „Obchody 100 - lecia I Powstania Śląskiego”, wystawa „Ochotnik. Witold Pilecki i jego misja w Auschwitz”, a także edukacyjna strona internetowa „Powstańcy Śląscy” to zwycięzcy Wydarzenia Historycznego Roku 2019!
2020-07-14 AKTUALNOŚCI
Enigma z londyńskiego Instytutu Piłsudskiego trafi do Muzeum Historii Polski
Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Muzeum Historii Polski wzbogaci się o niezwykle cenny dla polskiej kultury materialnej egzemplarz maszyny szyfrującej Enigma skonstruowanej przez polski wywiad. Enigma zostanie przekazana MHP przez Instytut Piłsudskiego w Londynie.W przyszłości maszynę będzie można zobaczyć w nowej siedzibie Muzeum Historii Polski na warszawskiej Cytadeli.
2020-07-14 AKTUALNOŚCI
Już 16 lipca wyniki plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku 2019 online!
Już w najbliższy czwartek 16 lipca o godzinie 12.00 na kanale YouTube oraz na profilu Facebook Muzeum Historii Polski zostaną ogłoszone wyniki 13. edycji Plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku!
2020-07-08 AKTUALNOŚCI
Zakończył się nabór prac do akcji #MojaPamiątka
 “Tata nigdy nie dał się przekonać do wstąpienia do partii. Wielokrotnie powtarzał nam, że „Polska Ludowa nie jest Polską”. (…). Ubolewał też, kiedy w czasach PRL wpisano Mu w Książeczce Wojskowej jako miejsce urodzenia – ZSRR, a w innej: narodowość – ZSRR. Podkreślał nam zawsze, że posiada świadectwa szkolne i wojskowe z orłem z koroną.” Historię pochodzącego ze Lwowa Pana Romana opowiedziała Muzeum Historii Polski jego córka - Pani Teresa. Właśnie zakończyło się nadsyłanie wspomnień w ramach akcji #MojaPamiątka.
2020-06-26 AKTUALNOŚCI
Nagroda dla Rafała Geremka za film o generale Maczku
25 czerwca odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród 27. edycji konkursu o Nagrody SDP na najlepsze prace w polskiej prasie, radiu, telewizji i internecie. Jednym z laureatów jest reżyser Rafał Geremek, który otrzymał nagrodę im. Janusza Kurtyki za przygotowany na zlecenie Muzeum Historii Polski film dokumentalny pt. "Niepokonany. Opowieść o generale Stanisławie Maczku".
2020-06-17 AKTUALNOŚCI
1920 Jam Bitwa Warszawska – Hackaton historyczny
22 czerwca rozpocznie się historyczny hackaton „1920 Jam”, podczas którego uczestnicy będą mieli 7 dni na stworzenie gry mającej nawiązywać do Bitwy Warszawskiej. Muzeum Historii Polski jest partnerem merytorycznym wydarzenia.
loader