Wystawa "1863. Gra o niepodległość"

Z okazji 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego   Muzeum Historii Polski  przygotowuje wystawę „1863. GRA O NIEPODLEGŁOŚĆ”. Multimedialna ekspozycja w formie labiryntu, prezentowana będzie od 22 stycznia do 24 lutego w Bibliotece  Uniwersyteckiej w  Warszawie.


 

Na wystawie znajdą się dokumenty, plakaty, mapy i zdjęcia powstańców. Zobaczymy archiwalne fotografie stolicy autorstwa  Karola Beyera.  Wystawa połączona jest z grą przestrzenną. Zwiedzający będą mieli okazje wcielić się w osoby z tamtej epoki i podjąć się odszukiwania losów „swojej” rodziny. Nie zabraknie quizów, zadań, aplikacji, a przy specjalnym stole sztabowym będzie możliwość poznania przebiegu słynnych bitew powstańczych (zobacz mapę z wystawy).

 Widz-uczestnik znajdzie się w eleganckim salonie literackim i pójdzie na spacer po Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, by poznać atmosferę epoki. Dalej trafia na manifestację patriotyczną, do powstańczego lasu, a nawet na Syberię. Założeniem organizatorów jest to, aby uczestnicy wystawy mogli zdobyć wiedzę na temat samego powstania, a także jego znaczenia na drodze do niepodległości.

 

Wystawa została objęta honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

 

* * *

Miejsce: Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, sala wystawowa na parterze (nr 097), ul. Dobra 56/66

Termin: od 22 stycznia do 24 lutego 2013 roku.

Godziny otwarcia: codziennie w godz. 10.00-18.00

Bilety: 8 zł normalny,  5 zł ulgowy, 15 zł rodzinny (min. trzy osoby)

W PIĄTKI WSTĘP WOLNY

 

Organizator:

 

 

 

 

 

 

Mecenas:

 

 

 

Partnerzy:  

 

 

 

 

 

 

 

 

Patroni medialni:

 

 

Modyfikacja: 02/05/2013 10:26:34 przez HS
2013-01-11