Inauguracja kolejnej edycji programu Patriotyzmu Jutra

Muzeum Historii Polski ogłasza kolejną edycję ogólnopolskiego programu Patriotyzm Jutra. Zapraszamy organizacje pozarządowe i samorządowe instytucje kultury do składania wniosków. Nabór trwa do 11 lutego 2013 włącznie.


W tym roku na realizację projektów w konkursie przeznaczono ze środków ministra Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego  2,5 mln złotych. W ramach programu Patriotyzm Jutra Muzeum Historii Polski przeznaczy 500 tys zł dla uczestników przygotowujących projekty odnoszące się do rocznicy powstania styczniowego.

Muzeum Historii Polski zaprasza na spotkanie inaugurujące najnowszą edycję programu, które odbędzie się 15 stycznia (wtorek) o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej muzeum przy ul. Senatorskiej 35 w Warszawie. 

W trakcie wydarzenia zaprezentowanych zostanie sześć zrealizowanych projektów w ubiegłych latach, a dyskusję poświęconą konkursowi  poprowadzi red. Jan Wróbel. Zostanie wyświetlony także krótki film na temat programu.    

 

Patriotyzm Jutra jest ogólnopolskim programem realizowanym przez muzeum i wspierającym ważne i oryginalne inicjatywy związane z historią Polski, propagujące ją, a także pokazujące w sposób niebanalny dzisiejsze oblicze patriotyzmu. W ramach programu powstają m.in. książki, wystawy, filmy, audycje radiowe, gry miejskie i planszowe. Program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, czego dowodem jest rosnąca z roku na rok liczba nadchodzących zgłoszeń – w ubiegłym roku było ich prawie 600.  

 

Na przestrzeni siedmiu lat istnienia Patriotyzmu Jutra – udało się zrealizować blisko 500 projektów zgłoszonych z całej Polski. Zasięg konkursu jest jego siłą i jednym z atutów, o czym świadczy aktywność uczestników. To unaocznia popularność programu i szansę jaką daje on instytucjom i społecznościom, które chcą odkrywać historię i pokazywać m.in. nieznane fakty, wydarzenia, zapomniane postaci oraz angażować w ich odkrywanie młode pokolenia. 

 

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem tej edycji.

 

Odpowiedzi na często zadawane pytania (faq) można znaleźć tutaj.

 

 W tym naborze wnioski przyjmowane są tylko w wersji elektronicznej. 

 Aby złożyć wniosek należy się zalogować pod adresem

http://pj.hist.pl/pj_form/index.html

 

 

Kontakt (preferujemy e-mail):

 

Maria Więckowska

maria.wieckowska@muzhp.pl

tel. (22) 211 90 28

 

Agata Idzikowska

agata.idzikowska@muzhp.pl

2013-01-08