Świętuj odzyskanie niepodległości z Muzeum Historii Polski

Z okazji Święta Niepodległości – 11 listopada Muzeum Historii Polski kolejny raz organizuje imprezę miejską: VII Przystanek Niepodległość. W ramach niej zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w grze miejskiej: „Warszawa przed powstaniem styczniowym”.


Proponujemy 3 trasy:

Trasa spacerowa „Z pamiętnika nowiniarza”, przez którą poprowadzą nas wspomnienia początkującego literata i dziennikarza.
Gracz m.in. odwiedzi pracownię fotograficzną Karola Beyera, dowie się gdzie pierwotnie mieściła się Zachęta, otrzyma szansę studiowania w Szkole Głównej, wreszcie trafi na bal lub kwestę dobroczynną w Resursie Obywatelskiej.
Czas gry: ok. 1,5 h.

Trasa dla wytrwałych – Kryptonim „Amfibia”
Gracz wcieli się w rolę emisariusza, który przyjechał do Warszawy, by zebrać informacje o tajnych organizacjach i ich działalności. Pozna miejsca manifestacji patriotycznych i nastroje społeczne, będzie współorganizować siatkę konspiracyjną.
Czas gry: 2,5 – 3 h.

Trasa dziecięca „Przygody małych Kossaków”
W Ogrodzie Saskim najmłodsi spotkają się z Tadeuszem i Wojciechem z artystycznej rodziny Kossaków. Zabiorą ich oni na wyprawę w krainę swojego dzieciństwa.
Czas gry: ok. 1 h.

Start gier: Muzeum Historii Polski w Warszawie, ul. Senatorska 35
Gra dziecięca rozpoczyna się o godz. 10:00 i trwa do godz. 15:00. Ostatni gracze mogą wyruszyć na trasę o godz. 14:00
Gry dla dorosłych: od godz. 11:00 do godz. 18:00 (start działa do godz. 16:00)

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej zabawy. Wstęp wolny!
Do wygrania ponad 100 nagród!

Nasza przygoda nie zakończy się 11 listopada, a będzie jedynie stanowić wstęp do gry – wystawy, która zostanie otwarta w 150. rocznicę wybuchu powstania styczniowego w Sali Wystawienniczej Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie.

W przygotowaniu do zwiedzenia interaktywnej ekspozycji pomocne będą informacje, o tym co dzień po dniu działo się w Warszawie w latach 1862-1863. Aby je poznać stworzyliśmy specjalną gazetę: „Muzealny Tygodnik Ilustrowany”, która będzie dostępna na stronie www.1863.muzhp.pl (UWAGA! Strona będzie aktywna od 12 listopada 2012).

Zapraszamy również do wzięcia udziału w quizie internetowym na FB! Regulamin do pobrania w pliku *.pdf i *.rtf.


W tym dniu, Muzeum Historii Polski zaprasza także wszystkich chętnych do wzięcia udziału w marszu „Razem dla Niepodległej” organizowanego przez Kancelarię Prezydenta RP i Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. MHP obok kilku innych placówek jest współorganizatorem Marszu i m.in. w pobliżu pomnika Romana Dmowskiego pokaże filmową prezentację dotyczącą wydarzeń sprzed 94 lat i roli przywódcy Endecji w powstaniu II RP.

Zobacz także mapę innych atrakcji, które odbędą się 11 listopada.


Organizator gry: Muzeum Historii Polski w Warszawie
Sponsor: Bank Zachodni WBK
Patroni medialni: „Gazeta Wyborcza”, portal Gazeta.pl Warszawa, „Metro”, TVP Warszawa, portal historyczny dzieje.pl, Polska Agencja Prasowa
Współpraca: Wydawnictwo Demart, Granna

 

SPONSOR

 
 
PATRONI MEDIALNI
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
WSPÓŁPRACA
 
 
 
 
 
 
 
2012-10-31