Spotkanie z Maciejem Wierzyńskim, autorem książki o Janie Karskim „Emisariusz. Własnymi słowami”.

Warszawski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Wydawnictwo Naukowe PWN zapraszają na spotkanie z Maciejem Wierzyńskim, poświęcone książce „Emisariusz. Własnymi słowami”, będącej zapisem rozmów prowadzonych przez niego z Janem Karskim w latach 90, a której partnerem wydania jest Muzeum Historii Polski.


Patriota, bohater, a przy tym realista polityczny i niesłychanie skromny człowiek, orędownik pokoju między narodami – taki obraz Jana Karskiego wyłania się z najnowszej książki – „Emisariusz. Własnymi słowami” – poświęconej życiu i działalności legendarnego kuriera.


Publikacja jest zapisem rozmów przeprowadzonych z Janem Karskim przez Macieja Wierzyńskiego, polskiego dziennikarza mieszkającego w USA. W latach 1995-1997 nagrania były emitowane w audycjach polskiej sekcji „Głosu Ameryki”, którą od 1992 r. kierował właśnie Wierzyński.

Spotkanie poświęcone książce odbędzie się w środę – 24 października 2012 r., o godz. 18:00, w sali B Domu Dziennikarza, przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie.


Za: dzieje.pl, (PWN)


Więcej o książce.

 

 

 

2012-10-09