Gra miejska: Odkryj to sam! Mniej znane oblicza Śródmieścia

Muzeum Historii Polski jest współorganizatorem gry miejskiej organizowanej przez Muzeum Niepodległości przy okazji wystawy „Architektura Polski Niepodległej”. Podczas spaceru po mieście uczestnicy gry będą odkrywać mniej znane ale ważne i ciekawe miejsca dawnej Warszawy.

Gra została zaplanowana tak, by bawiły się na niej całe rodziny. Po drodze czekają różne zadania do wykonania. Część z nich pozwoli wciągnąć do zabawy najmłodszych uczestników. Przed wyruszeniem na szlak należy zaopatrzyć się w aparat fotograficzny albo komórkę z aparatem, ołówek lub długopis. Jednym z etapów spaceru – gry będzie tymczasowa siedziba Muzeum Historii Polski przy ulicy Senatorskiej 35. Gra odbędzie się 28 lipca a wystartować można między 10.00 a 14.00 w Muzeum Niepodległości. Tam uczestnicy otrzymają kartę gry wraz z mapami oraz instrukcjami dotyczącymi poszczególnych zadań. Nie liczy się czas pokonania trasy tylko dokładność w wykonywaniu zadań i przede wszystkim dobra zabawa.

Chętni do udziału w grze proszeni są o mailową rejestrację na adres: kmordynski@muzeumniepodleglosci.art.pl. Rejestracja nie jest obowiązkowa, żeby wziąć udział w grze, ale przewidziana jest nagroda dla pierwszych 50 zgłoszeń osób lub drużyn, które później, do 31 lipca zwrócą wypełnioną kartę gry. Wystarczy w tytule maila podać nazwę gry miejskiej, a w treści zamieścić imię i nazwisko uczestnika (lub uczestników np. w przypadku rodzin).
2012-07-27