Historia ma konsekwencje. Mickiewicz, Mochnacki, Norwid, Witkacy o dziejach Polski

Historia ma konsekwencje. Mickiewicz, Mochnacki, Norwid, Witkacy – to tytuł zbioru esejów wydanego przez Ośrodek Myśli Politycznej i Muzeum Historii Polski.
To 15. książka, która ukazała się w serii „Polskie tradycje intelektualne”. W niniejszym tomie ukazały się cztery szkice znakomitych znawców przedmiotu, którzy na początku XXI wieku postanowili odczytać na nowo dorobek Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida, Maurycego Mochnackiego i Witkacego.

Autorzy esejów Arkady Rzegocki, Andrzej Waśko, Bogusław Dopart i Kamil Sokołowski starają się pokazać jak wybitni pisarze traktowali historię, szczególnie historie Polski, w jaki sposób wypowiadali się na tematy historyczne.

Refleksja autorów w wielu miejscach wykracza poza historię i dotyczy kultury w ogóle. Przy okazji tego wydania Arkady Rzegocki przypomina we wstępie, że 5 lat temu Muzeum Historii Polski wydało książkę z zebranymi wypowiedziami papieża Jana Pawła II na temat dziejów naszego kraju, poszczególnych wydarzeń i epok. Książka Historia ma konsekwencje zawiera przypisy i wybrane opracowania oraz zawiera indeks osób.
 
Cena: 30 zł (w tym 5% VAT) + koszt wysyłki