Targi Książki Historycznej - we wrześniu w Krakowie

„Czym jest historia? Echem przeszłości odbitym przez przyszłość. Odblaskiem przyszłości rzuconym w przeszłość” - słowa wybitnego francuskiego romantyka Victora Hugo przyświecają idei organizacji Targów Książki Historycznej, które odbędą się w dniach 13-15 września. Wydarzenie towarzyszyć będzie II Kongresowi Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski.

Pomysł zorganizowania Targów Książki Historycznej pojawił się jako uzupełnienie II Kongresu Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski, organizowanego przez Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Historycznego. Kongres jest okazją do przeprowadzenia szeregu debat i dyskusji, wymiany myśli, jest to forum wymiany doświadczeń badaczy z różnych krajów, Targi zaś są niewątpliwie dodatkowym elementem służącym popularyzacji czytelnictwa książek historycznych.


Towarzyszące Kongresowi Targi Książki Historycznej to święto książki historycznej przygotowane z myślą o historykach, miłośnikach oraz pasjonatach historii. Są okazją, by uzupełnić historyczną biblioteczkę, zaopatrzyć się w brakujące pozycje oraz spotkać się z autorami, których na co dzień nie mielibyśmy okazji poznać.

Jesienne wydarzenie skupi w Krakowie wydawnictwa, oficyny wydawnicze i naukowe, muzea oraz instytucje posiadające w swojej ofercie książki o tematyce historycznej. Odwiedzający Targi będą mieli także  możliwość kupna specjalistycznych publikacji, niszowych tekstów poświęconych historii, czasopism historycznych, reprintów białych kruków, starych map oraz grafik, co z pewnością wzbudzi ogromne zainteresowanie każdego pasjonata historii.

Międzynarodowa ranga Kongresu, magiczny klimat Krakowa oraz miejsca, w którym odbędą się Targi, rzesza miłośników historii oraz doświadczony organizator targów – to elementy, które sprawią, że Targi Książki Historycznej w Krakowie będą jedną z najszerszych prezentacji wydawnictw historycznych w kraju w 2012 roku. Staną się niepowtarzalną okazją do zapoznania się z szeroką ofertą wydawniczą, specjalistycznymi publikacjami i niszowymi tekstami, co z pewnością wzbudzi oczekiwane zainteresowanie nie tylko wystawców i środowisk naukowych, lecz także wszystkich pasjonatów historii.

Targi mają charakter otwarty dla publiczności
wstęp jest bezpłatny.

Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Kraków, ul. Krupnicza 33
czwartek - piątek (13 - 14 września 2012 r.)
w godz. 9:00 - 18:00

sobota (15 września 2012 r.)
w godz. 9:00 - 15:00


Więcej informacji:

www.historia.targi.krakow.pl

facebook.com/targi.ksiazki.historycznej
za: dzieje.pl, wmk
2012-05-24