Serce Polski - Rapperswill

27 lutego 2009 r. odbył się w sali kinowej Zamku Królewskiego premierowy pokaz filmu „Serce Polski – Rapperswil” zrealizowanego przez Muzeum Historii Polski we współpracy z Muzeum Polskim w Rapperswilu oraz Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zainteresowanie tematyką rapperswilską było bardzo duże, a goście wypełnili salę do ostatniego miejscaGości przywitał podsekretarz stanu MKiDN – Tomasz Merta …


…oraz dyrektor Muzeum Historii Polski – Robert Kostro…

Na pokazie nie zabrakło twórców filmu, a także osób związanych z Muzeum Polskim w Rapperswilu. Po filmie odbyła się krótka dyskusja z udziałem Anny Buchmann (dyrektor Muzeum Polskiego w Rapperswilu), prof. Germana Ritza (wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Polskiego w Rapperswilu) oraz prof. Rafała Habielskiego (współautora scenariusza filmu), podczas której próbowano odpowiedzieć na pytania o nauki, jakie dziś mogą płynąć z doświadczeń stosunków polsko-szwajcarskich na przestrzeni XIX i XX wieku, o miejsce i znaczenie Muzeum Polskiego w zachowywaniu i przekazywaniu tradycji polskiej bytności oraz działalności kraju Helwetów.


Od prawej prof. German Ritz, prof. Rafał Habielski oraz pani dyrektor Anna Buchmann.

2009-02-28