Śniadanie z historią

Muzeum PRL-u krakowski oddział Muzeum Historii Polski zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Śniadania z historią” 8 listopada o godz. 13.00 w Empiku przy Rynku Głównym w Krakowie pt. „Marzenie o wolności. Kraków ’45”.

W debacie wezmą udział:

- prof. dr hab. Andrzej Chwalba, historyk
- dr Małgorzata Bogunia-Borowska, socjolog
- Wiesława Ziółkowska i Antoni Mazur – bohaterowie projektu „Marzenie o wolności. Kraków '45”
- prowadzenie: Konrad Myślik

Spotkanie jest zakończeniem projektu „Marzenie o wolności. Kraków 45”, w ramach którego 15. mieszkańców Krakowa opowiadało o życiu miasta w pierwszych miesiącach po wyzwoleniu miasta spod okupacji niemieckiej. Debata będzie dotyczyć zagadnień z życia społecznego roku 1945 i pierwszych lat powojennych.


„Śniadania z historią” to projekt organizowany w konwencji krótkiej rozmowy na wybrany temat z historii najnowszej Polski. W każdym spotkaniu uczestniczą eksperci oraz świadkowie konkretnych wydarzeń. Celem projektu jest poszerzanie wiedzy historycznej mieszkańców Krakowa oraz wzbudzenie w nich zainteresowania historią najnowszą Polski. „Śniadanie…” realizowane jest w ramach programu „Warto pamiętać” koordynowanego przez Małopolski Instytut Kultury, a finansowanego ze środków Województwa Małopolskiego.

Partnerem głównym projektu jest EMPiK przy Rynku Głównym 2 w Krakowie, w którym odbywały się spotkania.

2010-11-05