Ilustrowany Kuryer Wojenny - już wychodzi!

Latem 1920 r., gorącym i upalnym jak teraz, Warszawa była w ruchu, w biegu, w skoku, w jakimś locie wszystkich na wszystkie strony. Przyczyną poruszenia była zbliżająca się do miasta ofensywa bolszewicka.


Po 90 latach od tego wydarzenia chcemy państwa zaprosić do niecodziennej lektury - zapraszamy na nową stronę  - Ilustrowanego Kuryera Wojennego (www.1920.muzhp.pl).„Kuryer” jest codzienną gazetą z czasów wojny polsko-bolszewickiej. Na jego łamach będą mogli państwo znaleźć przedruki prasowe z pism ukazujących się w lipcu i sierpniu 1920 r. Materiały, prezentowane na stronie obejmują okres od 24 lipca (powołanie Rządu Obrony Narodowej) do 12 października (podpisanie zawieszenia broni) 1920 roku.
Zależy nam  szczególnie na tym, aby pokazać nie tylko suchą relację frontową, ale też aktualne wydarzenia polityczne czy zmagania Polaków z codziennością czasów wojny.

Każdego dnia na stronie pojawiać się będą najnowsze informacje z roku 1920. I tak 24 lipca 2010 r. będzie można przeczytać wiadomości z 24 lipca 1920 r. 
Zakładki tematyczne (front, świat, społeczeństwo, wojsko, polityka, bohater dnia oraz literatura) pozwolą na uporządkowanie informacji, zarówno aktualnych, jak i archiwalnych.
Dopełnieniem strony są komentarze stanowiące uzupełnienie treści zawartych we wszystkich zakładkach.

Zapraszamy na stronę „Ilustrowanego Kuryera Wojennego” i życzymy miłej lektury.
2010-07-25