Ostatnie dni niecodziennej ekspozycji!

Wystawę „Wojenne rozstania” w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie można oglądać tylko do 12.01.2010 r. Do dnia dzisiejszego odwiedziło ją przeszło 5.000 osób!

Ekspozycja pokazuje wojenne losy siedmiu zwyczajnych rodzin i ma na celu przybliżenie współczesnemu widzowi dramatycznych przeżyć cywilnych ofiar II wojny światowej. Każda z opowieści, oddająca indywidualny wymiar historii, jednocześnie pokazuje różne aspekty wojennych losów Polaków.Pomysł tej wystawy zrodził się w trakcie trwania projektu „Rodziny rozdzielone przez historię” (www.rodziny.muzhp.pl), w ramach którego zostały zebrane relacje i dokumenty wykorzystywane do stworzenia scenariusza i koncepcji wystawy.Jednak koniec wystawy nie oznacza zamknięcia projektu. Nadal prosimy rodziny z kraju i z zagranicy, które spotkał taki sam los, o przysyłanie swoich wspomnień, relacji, refleksji. Posłuży nam to do kolejnych wystaw i przedsięwzięć wydawniczych. Prosimy również o przysyłanie fotografii, pamiętników, zapisków czy też pamiątek. Jeśli nie chcecie się Państwo z nimi rozstawać – chętnie je sfotografujemy czy zeskakujemy i odeślemy ich właścicielom.Wystawę można oglądać codziennie w godz. 11:00 - 19:00.
Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, ul. Dobra 56/66.

WSTĘP WOLNY


Współorganizator wystawy:

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie

Sponsorzy:
Bank Zachodni WBK, Hotel Polonia Palace.

Partnerzy:

Dom Spotkań z Historią, Rocznice 1939-1989, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Zarząd Transportu Miejskiego, Metro Warszawskie Sp. z o.o.

Patroni medialni:

Gazeta Wyborcza, Metro, AMS, Polska Agencja Prasowa, Radio dla Ciebie, Głos Nauczycielski, Tygodnik Powszechny, TVP Historia, Gość Niedzielny, Katolicka Agencja Informacyjna, Mówią Wieki, portal Onet.pl.

2010-01-08