Jedyny taki wykład w Polsce

Rafael Moneo – jeden z jurorów Międzynarodowego Konkursu na stałą siedzibę Muzeum Historii Polski w Warszawie przyjeżdża do stolicy, aby dać jedyny w Polsce wykład.


Dzięki współpracy Muzeum Historii Polski z Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Kołem Naukowym Architektury Rodzimej Rafael Moneo 3 grudnia 2009 o godz. 18:15 wygłosi wykład: „Reviewing a life`s work” na Wydziale Architektury (Pawilon Wystawowy WA PW, ul. Koszykowa 55).
Wykład jest adresowany do osób zainteresowanych architekturą, wzornictwem i historią sztuki. Wstęp wolny.Rafael Moneo (Hiszpania)

Architekt i urbanista. Był autorem projektów m.in. Muzeum Sztuki Rzymskiej w Meridzie, rozbudowy stacji Atoche w Madrycie, budynku Fundacji Pilar and Joan Miro w Palma de Mallorca, rozbudowy Muzeum Prado w Madrycie, The Audrey Jones Beck Building (Muzeum Sztuk Pięknych w Houston), ratusza w Murcji, katedry w Los Angeles,  centrum kongresowego i sali koncertowej w San Sebastian. Wieloletni wykładowca na Uniwersytecie w Madrycie, pełnił również funkcję dziekana Wydziału Architektonicznego na Uniwersytecie Harvarda. W 1996 roku otrzymał nagrodę Pritzkera, najbardziej prestiżową nagrodę architektoniczną świata.
2009-11-25