Ruszyły zapisy na 17. Przystanek Niepodległość

Gra miejska pt. „Zmierzch przed burzą” oraz gra dla dzieci „Mali reporterzy” to główne atrakcje tegorocznego 17. Przystanku Niepodległość, który Muzeum Historii Polski organizuje 11 listopada w Warszawie. Jak co roku udział w wydarzeniach jest wolny. Ruszyły zapisy!


Gra miejska przeniesie uczestników do Warszawy połowy XIX wieku i pozwoli im poznać kluczowe wydarzenia polityczne, które miały miejsce przed powstaniem styczniowym, a także pokaże jak w tamtym czasie rozwijało się miasto Warszawa. 

Dla rodzin przygotowano oddzielną ścieżkę gry pt. „Mali reporterzy”. Dzieci będą miały szansę wcielić się w rolę dziennikarzy i dzięki wykonanym zadaniom uzupełnić artykuły w warszawskiej gazecie. 

Przed wypełnieniem formularza prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Gry: TUTAJ

Zapisy na grę przez FORMULARZ

Osoby z niepełnosprawnością słuchu zapraszamy na godzinę 11.00. Uczestnikom podczas gry będzie towarzyszyła tłumaczka polskiego języka migowego. Obowiązują zapisy pod adresem mailowym oferta.edu@muzhp.pl

Gra odbędzie się 11 listopada 2022 r. w godzinach 10.00-16.00 w Ogrodzie Saskim, na Krakowskim Przedmieściu i w okolicach. Ostatni start o 14.30.


Imprezie towarzyszy „Jednodniówka” – gazeta stylizowana na przedwojenną prasę, która oprócz funkcji informacyjnej, zawiera również gry dla dzieci. 

Muzeum Historii Polski organizuje projekt w ramach obchodów Święta Niepodległości, starając się rozbudzać zainteresowanie wydarzeniami związanymi z walką o niepodległość i jej odzyskaniem w 1918 roku. Przystanek Niepodległość to cykl imprez edukacyjnych adresowany do szerokiej publiczności, ze szczególnym uwzględnieniem młodych uczestników. Na Przystanek co roku przychodzą, bez względu na pogodę, tysiące osób.

Każda edycja Przystanku ma swój temat przewodni – w poprzednich latach były to m.in. zagadka Enigmy oraz postaci Henryka Sienkiewicza i Tadeusza Kościuszki. Głównymi atrakcjami wydarzenia są edukacyjne gry miejskie, w których biorą udział całe rodziny.


Organizator: Muzeum Historii Polski

Partner: Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi

Patronat medialny: Polskie Radio, Polskie Radio Dzieciom, TVP3 Warszawa, PAP, dzieje.pl, czasdzieci.pl

 

Punkt startowy gry znajduje się w Ogrodzie Saskim przy ulicy Niecałej.

https://www.google.com/maps?ll=52.241273,21.006825&z=17&t=m&hl=pl&gl=PL&mapclient=embed

2022-11-04 MHP.