Wierzba 2022. Wyróżnienie za plakat WHR dla Muzeum Historii Polski

Podczas wrześniowej gali konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” Muzeum Historii Polski wyróżnienie w kategorii "Plakat muzealny" za plakat XIV edycji plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku". Autorem projektu jest Ryszard Kajzer Zerkaj Studio.


W tym roku o zwycięstwo w konkursie „Mazowieckie Zdarzenie Muzealne – Wierzba” walczyły aż 134 zdarzenia muzealne z całego Mazowsza.

Do XVI edycji konkursu zgłoszone zostały aż 134 przedsięwzięcia muzealne w tym: 6 przedsięwzięć w kategorii „Wystawy” zorganizowane lub współorganizowane przez mniejsze muzea; 25 przedsięwzięć w kategorii „Wystawy” wystawy zorganizowane lub współorganizowane przez większe muzea; 18 przedsięwzięć w kategorii „Projekt otwarty”; 21 przedsięwzięć w kategorii „Projekt edukacyjny”; 16 przedsięwzięć w kategorii „Muzea w sieci”; 22 przedsięwzięcia w kategorii „Plakat muzealny”; 26 przedsięwzięć w kategorii „Najciekawsze wydawnictwo muzealne (ISBN)”.

Laureatów gościło Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

Plebiscyt Wydarzenie Historyczne Roku

Wyróżniony w tegorocznej "Wierzbie" plebiscyt WHR jest organizowany przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl. Celem konkursu jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych minionego roku promujących historię i kulturę Polski w kraju i za granicą.

Do konkursu zgłaszane są wydarzenia związane z szeroko rozumianą historią Polski: wystawy, portale internetowe, odkrycia archeologiczne, powstanie nowych placówek działających na rzecz historii i kultury, konferencje i sympozja, innowacyjne przedsięwzięcia edukacyjne, filmy, gry, książki, audiobooki, konkursy oraz inne projekty historyczne.

Co roku Plebiscyt kończy uroczysta Gala, podczas której następuje wręczenie statuetek i dyplomów.

 

Źródlo: mazovia.pl

2022-09-28 MHP/ Ryszard Kajzer Zerkaj Studio.