Transkrypcja podcastów - wolontariat

Interesujesz się historią Polski? Lubisz słuchać podcastów historycznych? Muzeum Historii Polski od ponad roku publikuje podcasty poświęcone dziejom Polski, w których poruszane są różne, niekiedy kontrowersyjne tematy. Szukamy wolontariuszek i wolontariuszy, którzy zechcieliby pomóc nam w przygotowaniu transkrypcji tych podcastów.

Muzeum zależy na rozpowszechnianiu wiedzy historycznej i dotarciu do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych dziejami Polski. Jednym z obszarów naszej działalności jest  publikowanie podcastów historycznych, które można odsłuchać na YouTube, Spotify, Google Podcasts, Audiotece i innych platformach. Chcemy, aby w przyszłości nasze podcasty stały się również dostępne dla obcojęzycznych odbiorców. W związku z tym zależy nam na przygotowaniu transkrypcji, a w przyszłości także tłumaczeń do naszych podcastów.

Kogo szukamy?

Pełnoletnich wolontariuszy zainteresowanych historią, którzy mają doświadczenie redaktorskie lub dobrze się czują w pisaniu tekstów.

Zadania i potrzebny czas

Wolontariat będzie odbywał się zdalnie. Wszystkie materiały, których potrzebujecie do wykonania transkrypcji i tłumaczeń udostępnimy Wam online. Otrzymacie również instrukcję, w której znajdziecie wskazówki jak spisywać transkrypcje.

Zależy nam na tym, aby transkrypcje trafiły do nas do końca października 2022 roku.  Osoby, którym spodoba się to zadanie, będą mogły zaangażować się w spisywanie transkrypcji do kolejnych, na bieżąco publikowanych podcastów.

Jak się zgłosić?

Wypełnij formularz dostępny w TUTAJna Wasze zgłoszenia czekamy do 18 września.

Po 19 września skontaktujemy się z kandydatami – podpiszemy porozumienia o współpracy z wolontariuszami (możliwość podpisania umowy osobiście, w indywidualnie umówionym terminie lub korespondencyjnie - wysyłka umowy pocztą) oraz przekażemy wszystkie potrzebne materiały do rozpoczęcia zadania

2022-06-08