[Nabór zakończony] Zostań wolontariuszem podczas 17. Przystanku Niepodległość

Jeśli lubisz gry miejskie, interesujesz się historią, a temat XIX Warszawy jest Ci szczególnie bliski zapraszamy do wolontariatu podczas 17. Przystanku Niepodległość organizowanego przez Muzeum Historii Polski 11 listopada.

Muzeum poszukuje wolontariuszek i wolontariuszy do wsparcia wydarzeń edukacyjnych i promocyjnych związanych z kolejną edycją Przystanku Niepodległość. Jak co roku będziemy organizować grę miejską, której tematem przewodnim będzie Warszawa połowy XIX wieku, rozwój miasta, a także burzliwe wydarzenia polityczne przed powstaniem styczniowym. Gra będzie miała oddzielną ścieżkę również dla rodzin z dziećmi. Wolontariusze, oprócz wsparcia przy grze będą też mogli zaangażować się do działań na Krakowskim Przedmieściu związanych z informowaniem o Święcie Niepodległości i naszym programie przygotowanym z tej okazji. 


Do udziału w wolontariacie zapraszamy 11 listopada (piątek) w godzinach 9.30-16.30 (możliwe również krótsze zmiany: 9:30-13:00 lub 13:00-16:30). Będziemy działać w Ogrodzie Saskim i okolicach, a także na Krakowskim Przedmieściu. W tygodniu poprzedzającym wydarzenie zorganizujemy również spotkanie informacyjne dotyczące zasad gry, a także przydzielimy wolontariuszom konkretne zadania. Spotkanie odbędzie się we wtorek (8 listopada) o godz. 17.30 w siedzibie Muzeum przy ul. Mokotowskiej 33/35.

Wolontariat przy grze będzie miał charakter akcyjny. Osoby zainteresowane dalszą współpracą z Muzeum przy wsparciu innych wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych będą mogły kontynuować swoje działania wolontariackie.

Do wolontariatu zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 13 lat − górna granica wieku nie ma znaczenia. Wykształcenie, zawód i doświadczenie nie są najistotniejsze − ważny jest za to entuzjazm, umiejętność pracy z ludźmi i chęć tworzenia wspólnie z nami wydarzeń edukacyjnych.

Co oferujemy?

  • porozumienie i zaświadczenie o wolontariacie,
  • ubezpieczenie NW,
  • zdobycie nowych umiejętności animacyjnych i komunikacyjnych,
  • miłą atmosferę i ciepłą herbatę podczas wydarzenia
  • możliwość budowania zespołu wolontariackiego od samego początku.

Jak się zgłosić?

Wypełnij i wyślij formularz dostępny TUTAJ − na Wasze zgłoszenia czekamy do 4 listopada 2022 r.

Osoby niepełnoletnie zaangażowane w wydarzenie zobowiązane są do dostarczenia w dniu wydarzenia podpisanej zgody rodzica lub opiekuna prawnego (do pobrania TUTAJ)

Ze wszystkimi skontaktujemy się mailowo lub telefonicznie w ciągu 7 dni i ustalimy szczegóły ewentualnego zaangażowania.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących wolontariatu skontaktuj się z nami:

e-mail: wolontariat@muzhp.pl

telefon: 22 211 90 87

Koordynacja wolontariatu: Joanna Garsztka

 

2022-12-05