Wspólne dziedzictwo. Jan Paweł II o historii Polski

Muzeum Historii Polski prezentuje pierwszą z serii publikacji „Wielcy Polacy o Dziejach Polski”, zawierających refleksje na temat dziejów naszej Ojczyzny w dziełach najwybitniejszych polskich pisarzy i myślicieli.


Wspólne dziedzictwo. Jan Paweł II o historii Polski jest wyborem tekstów papieża o Polsce, jej dziejach i jego stosunku do ziemi ojczystej, w której tkwił głęboko wrośnięty korzeniami życia, serca i powołania. Słowa Jana Pawła II utkwiły w pamięci milionów Polaków. W dwa lata po jego śmierci nadal wpływają i kształtują naszą narodową świadomość, pomagają odpowiedzieć na wiele pytań związanych z poczuciem tożsamości. Dlatego Muzeum Historii Polski postanowiło przypomnieć wypowiedzi papieża, które wpływały i nadal wpływają na losy Polski; refleksje i spostrzeżenia, które swoją mądrością niezmiennie służą każdemu, kto znajdzie chwilę, by przeczytać i zastanowić się nad słowami Ojca św. na temat historii polskiej ziemi.
 
Książka jest pierwszą z serii publikacji „Wielcy Polacy o Dziejach Polski”, zawierających refleksje na temat dziejów naszej Ojczyzny w dziełach najwybitniejszych polskich pisarzy i myślicieli.

Cena: 27 zł (w tym 5% VAT)

Publikację można zakupić także w księgarni Olesiejuk lub pobrać z NGOteki.

Książka do pobrania: plik PDF (6,3 MB)