Portal Dzieje.pl otrzymał Złotego BohaterON-a

Redakcja portalu dzieje.pl prowadzonego przez Muzeum Historii Polski i Polską Agencję Prasową otrzymała Złotego BohaterON-a w kategorii „dziennikarz”.


25 października 2021 r. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbyła się Gala Nagrody BohaterON 2021 im. Powstańców Warszawskich. Jednym z laureatów nagrody został portal dzieje.pl.

Nagroda BohaterON im. Powstańców Warszawskich została ustanowiona w 2019 r. w celu wyróżnienia tych, których aktywność w szczególny sposób promowała wiedzę o historii Polski z lat 1918-1989 oraz edukację historyczno-patriotyczną. W tym roku Komitet Organizacyjny Nagrody przy wyborze nominowanych brał pod uwagę działalność od 1 stycznia 2020 r. do 31 lipca 2021 r. Zgłoszenia w siedmiu kategoriach: instytucja, firma, nauczyciel, osoba publiczna, organizacja non profit, pasjonat i dziennikarz, przyjmowane były od 1 do 31 sierpnia br. Każdy mógł zgłosić kandydata do wyróżnienia.

Portal Dzieje.pl to codzienny serwis historyczny zawierający setki artykułów dotyczących przede wszystkim historii Polski XX wieku i najnowszej, a także materiały wideo, filmy dokumentalne, archiwalne fotografie, dokumenty oraz infografiki i mapy. Każdego dnia na portalu pojawiają się wiadomości o najważniejszych rocznicach, komentarze na bieżace tematy oraz zapowiedzi najciekawszych wydarzeń związanych z historią i kulturą. Portal Dzieje.pl prowadzony jest przez Muzeum Historii Polski oraz Polską Agencję Prasową, pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego od 2010 roku.

Dziękujemy za to niezwykłe wyróżnienie.

 

2021-10-26