Konkurs "Spacerownik rodzinny" rozstrzygnięty!

Muzeum Historii Polski zakończyło projekt edukacyjny “Spacerownik rodzinny”, którego przedmiotem było opracowanie trasy spaceru tematycznego w przestrzeni lokalnej z uwzględnieniem różnych walorów turystycznych. Na konkurs wpłynęło 10 rodzinnych prac z całej Polski. Jury konkursu postanowiło przyznać trzy nagrody i dwa wyróżnienia.


Wyróżnienia otrzymali: rodzina Kazanieckich z Wieliczki za pracę pod tytułem “Rodzinna droga do Niepodległości” oraz Ewa i Magda Karczewskie za plan “Spaceru przez centrum Białegostoku”. Dwie równorzędne nagrody drugie jury przyznało rodzinie Ziółków z Krakowa, za pracę “Śladami Erazma Jerzmanowskiego – polskiego Nobla” i Justynkowej rodzinie, czyli uczniom klasy III a ze Szkoły Podstawowej im. ks. prof. Józefa Pastuszki w Rzeczniowie pod opieką pani Justyny Wodzyńskiej i Krystyny Wójtowicz za pracę pod tytułem “Apetyt na Rzeczniów”. Zwycięzcami konkursu jest rodzina Susdorfów z miejscowości Luzino na Kaszubach za pracę zatytułowaną “Śladami Niezłomnych w Luzinie”.

Laureatom gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy. Nagrodzone prace oraz wybrane z nadesłanych publikujemy na stronie internetowej MHP w zakładce muzeum online. Zachęcamy do spacerów po bliższej i dalszej okolicy zamieszkania, na pewno można tam znaleźć ciekawe obiekty, spotkać interesujące osoby.

Protokół z obrad jury PDF.

 

Wyróżnione i nagrodzone prace (w PDF):

I MIEJSCE “Śladami Niezłomnych w Luzinie”

II MIEJSCE "Apetyt na Rzeczniów"

II MIEJSCE “Śladami Erazma Jerzmanowskiego – polskiego Nobla”

WYRÓŻNIENIE “Spacer przez centrum Białegostoku”

WYRÓŻNIENIE “Rodzinna droga do Niepodległości”

2021-02-11