MHP na 8. Warszawskim Festiwalu Kultury Bez Barier

Muzeum Historii Polski już po raz trzeci bierze udział w Warszawskim Festiwalu Kultury Bez Barier. Dział edukacyjny MHP dla uczestników Festiwalu przygotował spacer "Warszawskie lato 1920 rok".


Spacer po Śródmieściu Warszawy śladami wydarzeń związanych z Bitwą Warszawską 1920 roku odbędzie się 3 października w godzinach 11.00-12.15. Podczas wycieczki uczestnicy odwiedzą miejsca, w których rozgrywały się wydarzenia często równie burzliwe jak na pobliskim froncie. Dzięki wspomnieniom świadków i dawnym zachowanym zdjęciom zostanie przywołana atmosfera lata 1920 roku.

Spacer będzie tłumaczony na polski język migowy (PJM).

Wydarzenie jest bezpłatne, jednak obowiązują zapisy poprzez formularz zamieszczony na stronie organizatora: http://www.fkbb.pl/pl/program/kalendarium/warszawa/10/03/31

Podczas trwania spaceru uczestnicy zobowiązani są do założenia maseczek i przestrzegania zasad dystansu społecznego.

Ideą Festiwalu jest zniesienie wszelkich przeszkód uniemożliwiających wielu osobom swobodny dostęp do wydarzeń, miejsc i tekstów kultury. Motywem przewodnim tej edycji festiwalu będą murale, neony, transparenty, wlepki, różnego rodzaju interwencje artystyczne obserwowane na ulicach miast i miasteczek. Realizowane przez poprzednie lata kolejne edycje wydarzenia pokazały, że inicjatywa ta przyjmowana jest z wielkim zainteresowaniem zarówno przez instytucje, których z roku na rok przybywa, jak i samych uczestników. W 2013 roku, kiedy odbył się pierwszy WTKBB w 20 instytucjach odbyło się 51 wydarzeń, ale z roku na rok ich liczna kilkakrotnie wzrosła. Kolejne edycje, to kolejne rosnące wyniki i już nie tylko warszawskich, ale także z kilkunastu innych miastach w całej Polsce! Warszawski Festiwal Kultury Bez Barier (WFKBB) to rozpoznawalna marka – potrzebna i ważna na mapie wydarzeń kulturalnych – tak w Warszawie, jak i poza nią.

Program tegorocznej edycji Festiwalu: PROGRAM FESTIWALU 2020

8. Warszawski Festiwal Kultury Bez Barier odbędzie się w dniach 25 września – 4 października, więcej informacji: http://www.wfkbb.pl.

Festiwal Kultury Bez Barier organizują: Fundacja Kultury Bez Barier, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Teatr Ochoty, Bemowskie Centrum Kultury.

 

 

 

2020-09-30