„Drogi do niepodległości” gra planszowa Muzeum Historii Polski

MHP wydało strategiczną grę planszową „Drogi do niepodległości”. Fabuła gry obejmuje najważniejsze wydarzenia historyczne z lat 1795-1918 oraz pokazuje bohaterów tamtych wydarzeń.


Głównym celem gry jest realizacja jednej z pięciu misji ustrojowych niepodległego kraju. Gracze dążą do tego, by ich działania ukształtowały państwo jak najbardziej zbliżone do założeń misji. W trakcie gry wcielają się w członków rodzin żyjących pod zaborami. Do celu prowadzą ich różne drogi. Na kolejnych etapach rozgrywki to gracze podejmują decyzje, w jakich wydarzeniach biorą udział, szukają sprzymierzeńców, korzystają z pomocy bohaterów. Na planszy walka toczy się w trzech zaborach i na emigracji. Uczestnik gry może się zaangażować w działania o charakterze politycznym, militarnym i społeczno – ekonomicznym.

Liczba graczy: 2-5.
Czas gry: 60-150 minut.
Wiek: 12+

Muzeum Historii Polski przygotowało warsztaty dla nauczycieli, których przedmiotem będzie zapoznanie się z tematem gry, rozgrywka, a także przykłady wykorzystania gry na lekcjach. Uzupełnieniem spotkania będzie przedstawienie informacji na temat oferty edukacyjnej MHP ze szczególnym uwzględnieniem internetowych pakietów edukacyjnych.

Kontakt w sprawie warsztatów: 22 211 90 47, beata.wolszczak@muzhp.pl.

Dofinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Gra dostępna w sklepie internetowym MHP!

Fot. MHP / Małgorzata Kowalczyk

2019-12-11