Wystawa Muzeum Historii Polski o miastach otwarta!

Z udziałem minister Małgorzaty Omilanowskiej z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ministra Wojciecha Kolarskiego z Kancelarii Prezydenta RP, parlamentarzystów oraz radnych odbył się wernisaż najnowszej wystawy Muzeum Historii Polski. Ekspozycja  „Ziemia obiecana. Miasto i nowoczesność”  ukazuje proces kształtowania się nowoczesnego miasta na ziemiach polskich pod zaborami. Wystawa ma charakter multimedialny z wykorzystaniem około 200 zabytkowych przedmiotów.

Wystawa opowiada  o przemianach demograficznych, urbanistyce i architekturze, higienie, narodzinach kultury konsumpcyjnej i masowej, w tym zwłaszcza reklamy i prasy. Na ekspozycji jest mowa o odrodzeniu narodowym i rywalizacji na symbole w przestrzeni publicznej miast oraz dramatycznych wydarzeniach rewolucji 1905 roku.

„Ziemia obiecana. Miasto i nowoczesność” to tytuł narracyjnej wystawy czasowej przygotowywanej przez Muzeum Historii Polski, którą można oglądać do 6 grudnia 2015 roku w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.

Fot. MHP/ Mariusz Szachowski

2015-09-25