„Bezdomna Europa” w Szczecinie

„Bezdomna Europa. Migracje po II wojnie światowej we współczesnych badaniach humanistów” to tytuł międzynarodowej konferencji, która odbędzie się w dniach 16-17 września 2015 r. w Szczecinie. Muzeum Historii Polski jest współorganizatorem wydarzenia.


W konferencji udział wezmą przedstawiciele polskich i zagranicznych instytucji zajmujących się tematyką migracji. Wśród nich swoje referaty wygłoszą m.in. prof. Kazimierz Kozłowski, prof. Grzegorz Strauchold, Dr Vitalija Stravinskiene, dr hab. Bernadetta Nitschke oraz dr hab. Jarosław Syrnyk.

Dwudniowe spotkanie będzie okazją do podsumowania dotychczasowych badań oraz wytyczenia nowych kierunków poszukiwań badawczych  nad  migracjami po II wojnie światowej. Dla uczonych i historyków będzie także okazją do prezentacji własnych przemyśleń i refleksji związanych z tą problematyką.

Konferencja „Bezdomna Europa” odbędzie się 16-17 września 2015 r. w Szczecinie na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego (ul. Krakowska 71- 79) oraz w Muzeum Narodowym (ul. Wały Chrobrego 3). Wstęp wolny.

Organizatorami konferencją są Uniwersytet Szczeciński, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Muzeum Historii Polski oraz Ośrodek Pamięć i Przyszłość.

Szczegółowy program na stronie wydarzenia: www.bezdomnaeuropa.whus.pl.

Uzupełnieniem wydarzenia będzie wystawa plenerowa „Przesuwanie Polski. Ziemie Zachodnie i Północne 1945–1948” przygotowana przez Muzeum Historii Polski. Ekspozycję można oglądać  do końca września na Placu Solidarności 1 w Szczecinie. Więcej o wystawie na stronie internetowej: LINK.

2015-09-07