RAZ, DWA, TRZY - START!

Rusza V edycja międzymuzealnej gry miejskiej "RAZ, DWA, TRZY WARSZAWIAKIEM JESTEŚ TY!". Hasłem przewodnim tegorocznej zabawy jest pomysłowość i przedsiębiorczość mieszkańców stolicy. Zapraszamy od wtorku 23 czerwca do muzealnego ogrodu przy ul. Senatorskiej 35 i poznania handlowej strony Warszawy u progu XX wieku: pierwszych nowoczesnych domów towarowych, galerii, hal targowych. Na graczy czeka interaktywna zabawa na warszawskiej ulicy i zadania związane z asortymentem dawnych sklepików.


Na wszystkich graczy czekamy od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 –16:00, a także w soboty: 11 lipca, 25 lipca, 8 sierpnia i 22 sierpnia, w godz. 10:00 –14:00. Gra trwa do 6 września. WSTĘP WOLNY!

Głównym organizatorem całej imprezy jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Oprócz MHP bierze w niej udział 20  instytucji kulturalnych. Odkrywaj Warszawę z "Raz, dwa, trzy - warszawiakiem jesteś Ty!" to gra, która organizowana jest w stolicy od 5 lat. Co roku angażują się w nią najważniejsze warszawskie muzea i za każdym razem zabawa cieszy się dużą popularnością - w zeszłym roku wzięło w niej udział 550 rodzin, a październikowy finał zgromadził 1400 uczestników!

Atrakcje przygotowane przez Muzeum Historii Polski są również zapowiedzią jesiennej wystawy „Ziemia obiecana. Miasto i nowoczesność”, która odbędzie się w dniach 24 września – 6 grudnia 2015 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Celem ekspozycji będzie ukazanie procesu kształtowania się organizmu nowoczesnego miasta przemysłowego na ziemiach polskich pod zaborami.

Niezbędne informacje o grze i karty zadań znajdują się na stronie: www.razdwatrzywarszawiak.pl.

Zapraszamy do gry!

 

2015-06-18