Gry internetowe

Aplikacja Linia Czasu

Aplikacja Linia Czasu przedstawia władców Polski, znaczące w naszych dziejach wydarzenia i zwierzęta, które odegrały rolę w naszej historii. Całości dopełnia atrakcyjna grafika i nieszablonowa ścieżka dźwiękowa.

Celem grającego jest uporządkowanie chronologiczne postaci, zwierząt czy wydarzeń poprzez odpowiednie umieszczenie ich na linii czasu. Można podjąć to wyzwanie na trzech poziomach – początkującym, zaawansowanym i eksperckim – zróżnicowanych pod względem czasu, jakim dysponuje grający. Każdemu rysunkowi towarzyszy opis, który odsłania się po podwójnym kliknięciu. Poza dobrą rozrywką dla grupy wiekowej 8-12 lat aplikacja posiada walory edukacyjnej, które ułatwią zdobywanie wiedzy na temat dziejów ojczystych.


Aplikacja przygotowana została przez Dobre Strony Edukacji na zamówienie Muzeum Historii Polski.

Scenariusz i reżyseria: Anna Buchner

Teksty: Anna Buchner, Maria Antoszkiewicz, Maria Naimska, Zespół Muzeum Historii Polski

Grafika i ilustracje: Katarzyna Chmiel-Gugulska

Muzyka: Krzysztof Kozłowski

IT: Teodor Buchner, Judyta Salamon.

Aplikację można pobrać bezpłatnie pod adresem [LINK].

 

Osamotnieni - negocjacyjna gra internetowa

Muzeum Historii Polski przygotowało grę internetową, która pozwoli uczestnikowi wcielić się w przedstawiciela rządu polskiego i na własnej skórze poczuć trudy negocjacji dyplomatycznych związanych z wojną 1920 roku.

Gracz wciela się w negocjatora wysyłanego na rozmowy z Francją, Rosją bolszewicką i Wielką Brytanią pod koniec 1919 i w 1920 roku. Podczas gry uczestnik może poznać zawiłe niuanse polityki międzynarodowej bezpośrednio związane z wojną polsko-bolszewicką.

Gracz ma wyznaczone cele, które musi osiągnąć w negocjacjach z każdym z ambasadorów. Od wypowiedzianych słów zależy, czy uda mu się przekonać ich do swoich racji.

W odpowiednich momentach gry dodane zostały animacje, które wprowadzą gracza w tło historyczne i przygotują do kolejnych tur rokowań. Całości dopełnia stylowa grafika i ciekawa muzyka skomponowana specjalnie dla tej gry.

Więcej: www.osamotnieni.muzhp.pl