Zwiedź Londyn za darmo

Z okazji Święta Niepodległości w dniach od 8 do 11 listopada zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie wystawy „Londyn – stolica Polski. Emigracja polska 1940-1990”. Ekspozycję przygotowaną przez Muzeum Historii Polski można oglądać w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66).


 

Wystawa „Londyn – stolica Polski” jest pierwszą ekspozycją, która w kompleksowy sposób przybliża historię emigracji londyńskiej oraz Rządu RP w Londynie w okresie od 1940 do 1990 roku. Przez ponad miesiąc od otwarcia wystawy zwiedziło ją wiele osób, w tym liczni emigranci z Wielkiej Brytanii, a wśród nich potomkowie historycznych postaci – m.in. córka generała Władysława Andersa Anna Maria Anders, wnuk Tomasza Arciszewskiego oraz wdowa po niedawno zmarłym „kurierze z Londynu” Albinie Tybulewiczu – Tuliola Tybulewicz.

Przez cztery dni – od 8 do 11 listopada – wystawę będzie można zwiedzić za darmo. Bezpłatne wejście zorganizowane jest w ramach IX Przystanku Niepodległość. Podczas tegorocznego Święta Niepodległości zapraszamy na przedstawienia teatralne dla dzieci i dorosłych, warsztaty plastyczne oraz spacer po Warszawie śladami międzywojennego teatru. Przystankowi towarzyszyć będzie okolicznościowa jednodniówka „Jesteśmy”, w której znajdzie się trasa spaceru po Warszawie, ciekawostki historyczne związane z teatralnymi miejscami stolicy oraz unikalne zdjęcia międzywojennego teatru.

Szczegółowe informacje o Przystanku oraz o wystawie w załączniku.

2014-11-04