Konferencja o dziedzictwie Jana Karskiego

„Jan Karski. Pamięć i Odpowiedzialność” to tytuł międzynarodowej konferencji, która odbędzie się w dniach 5-6 listopada w Budynku Starego BUW na Uniwersytecie Warszawskim. Spotkanie, organizowane m.in. przez Muzeum Historii Polski, odbędzie się w ramach obchodzonego w tym roku – Roku Jana Karskiego.


 

Udział w konferencji potwierdziło wiele postaci świata nauki, polityki, kultury i sztuki z Polski i zagranicy. Dwudniowe wydarzenie poświęcone będzie postaci polskiego Emisariusza – Jana Karskiego – który jako pierwszy poinformował Zachód m.in. o zagładzie Żydów. Tematami paneli dyskusyjnych będą również m.in. wpływ Holokaustu na cywilizację europejską, chrześcijaństwo wobec Zagłady, stosunki polsko-żydowskie w czasie i po II Wojnie Światowej, podczas komunistycznych rządów i po 1989 roku oraz obowiązek ochrony ludności cywilnej i niesienia pomocy ofiarom ludobójstwa, wojen i czystek etnicznych.

Wśród wydarzeń towarzyszących znalazł się spektakl teatralny „Remember this. Walking with Jan Karski” z udziałem nominowanego do Oscara Davida Strathairna oraz Koncert symfoniczny poświęcony pamięci słynnego Emisariusza.

Organizatorzy: Muzeum Historii Polski, Fundacja Edukacyjna Jana Karskiego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Uniwersytet Warszawski

Konferencja objęta jest honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

Szczegółowe informacje o konferencji oraz formularz rejestracyjny na stronie: www.konferencjakarskiego.pl

2014-10-31