Plenerowa gra „Wnoszę projekt ustawy...”

„Wnoszę projekt ustawy…” pod takim hasłem odbędzie się gra plenerowa przygotowana przez Muzeum Historii Polski z okazji 25. rocznicy działalności odrodzonego Senatu RP. Już 6 września (sobota) w godz. 10.00-18.00 zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcą poznać proces legislacyjny od podstaw.


 
Wnętrze Senatu RP
 

Scenariusz gry odtwarza proces legislacyjny ustawy w parlamencie - od podjęcia inicjatywy ustawodawczej aż do ogłoszenia ustawy w Dzienniku Ustaw. Uczestnicy zabawy poznają tajniki procesu i wezmą na siebie odpowiedzialność stworzenia ustawy doskonałej. Wraz z innymi „Senatorami” (uczestnikami gry) będzie można przygotować projekt ustawy, poddać go głosowaniu oraz postarać się przekonać doradców Prezydenta, aby podpisał ustawę. Wykonując kolejne aktywności uczestnicy odkryją również historię Senatu i codzienną pracę Senatorów. Gracze będą mogli sprawdzić czy chodzenie do tyłu pomaga w uchwaleniu ustawy i jak zagłosować za pomocą gry w boule!

Na końcu gry na uczestników czeka niespodzianka – podczas spaceru z przewodnikiem będzie można zajrzeć do miejsc niedostępnych na co dzień w budynku Senatu.

Gra adresowana jest to wszystkich, zarówno do dorosłych jak i dzieci. Najmłodsi wezmą udział w specjalnej ścieżce gry.

Termin: 6 września 2014 r.
Miejsce: Park im. Marszałka E. Rydza-Śmigłego
Punkt startowy gry: Fontanna w parku im. Marszałka E. Rydza- Śmigłego. Czynny od 10:00 do 15.30.
Orientacyjny czas gry: 150 minut

Gra realizowana we współpracy z Kancelarią Senatu RP.

2014-09-03
Podobne materiały, które mogą Cię zainteresować: