III Piknik Historyczny

Dzień pełen emocji. Wirtualne przenosiny w lata 80. i 90. droga do wolnej Polski. Najnowsza historia naszego kraju – dla dzieci i dorosłych. Zabytkowe auta i papamobile. Koncert Michała Urbaniaka z orkiestrą.
 To wszystko i o wiele więcej na III Pikniku Historycznym przygotowanym przez Muzeum Historii Polski w 20. rocznicę czerwcowych wyborów do Sejmu i Senatu.


6 czerwca 2009 r., godz. 11-21.00
Warszawa, park im. Rydza-Śmigłego (Ogrody Frascati, ul. Rozbrat)

PROGRAM III PIKNIKU HISTORYCZNEGO


11-19.00
Przestrzenna gra edukacyjna zapewni dużą dawkę wrażeń i zabawy a przy okazji wiedzy na temat historii ostatnich 30 lat Polski komunistycznej i tej odrodzonej
Zatytułowaliśmy ją: „79-89 droga do Senatu”. Jej uczestnicy muszą rozwiązać zadania przy 9 stanowiskach. Jak zrobić tygodniowe zakupy, kiedy w sklepach są tylko puste półki? Czy wznoszenie kościoła to prosta sprawa? Gdzie była druga brama stoczni? Czy łatwo ogarnąć strajk? Co można było napisać, a czego nie? Jak przeszkadzano Polakom w spotkaniach z papieżem? Dwa miasta, dwie Europy – która Wschodnia, która Zachodnia? Kto, gdzie siedział podczas obrad Okrągłego Stołu?


Gra kończy się głosowaniem w Senacie (w sali posiedzeń Senatu, przy użyciu senackiego systemu głosowań). W grze mogą wziąć udział wszyscy, włączyć się do zabawy o każdej porze oraz wygrać cenne nagrody ufundowane przez Bank Zachodni WBK. Całość gry trwa ok. 1 godziny.

Multimedialny namiot Muzeum Historii Polski, w którym zaprezentujemy nowoczesne techniki wystawiennicze na miarę XXI wieku!
Goście będą mogli obejrzeć wizualizację Pawilonu Polskiego z Wystawy Paryskiej z 1925 roku, multimedialną mapę I wojny światowej, czy też wykonać wirtualny lot nad dawnym lotniskiem mokotowskim.

Można będzie również zobaczyć muzealia zamknięte w świecie 3D. Te „muzealia…”, to modele 3D elementów zbroi husarskiej które wyświetlą się po „podstawieniu” pod komputerowy czytnik specjalnego znacznika otrzymywanego przy wejściu. Jest ich kilkanaście rodzajów, a więc zabawa gwarantowana. Organizatorzy zaproszą również do wzięcia udziału w specjalnym quizie z nagrodami!

Namiot Senatu, w którym będzie można wziąć udział w głosowaniu i wybrać największe osiągnięcie dwudziestolecia wolnej Polski (1989-2009)!

O godz. 11:00 rozpocznie się również bieg o puchar Marszałka Senatu RP. Trasa biegu: Agrykola (stadion) – Kanałek Piaseczyński – Agrykola – Jazdów – Wiejska (meta przed budynkiem Sejmu RP). Co prawda lista uczestników jest już zamknięta, ale zapraszamy wszystkich do kibicowania. W biegu weźmie udział 500 osób. Więcej informacji o tej imprezie na www.biegsenatu.pl.

Festiwal instytucji historyczno-kulturalnych (Festiwal Muzealny) to oferta edukacyjna i prezentacje najciekawszych muzeów z całej Polski. Warszawiacy będą mieli niecodzienną okazję odwiedzić ponad 40 placówek w 1 dzień!

Będzie można też obejrzeć zabytkowe auta z epoki – m.in. papamobile star papieża Jana Pawła II czy peugot 604 (pancerne auto gen W. Jaruzelskiego).

17.20. - 17.40
Konkurs historyczny Muzeum Historii Polski i Banku Zachodniego WBK. Do wygrania 10 kart pre-paid o wartości 150 zł. każda. Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić się do specjalnie oznaczonego punktu pod sceną koncertową i pobrać kartę konkursową. W konkursie mogą brać udział osoby pełnoletnie. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi o godz. 18.00 na scenie koncertowej.

18-19.30
Zwieńczeniem III Pikniku Historycznego będzie występ światowej klasy muzyka jazzowego Michała Urbaniaka w asyście wybitnych muzyków amerykańskich (m.in. Troy Miller) i orkiestry Akademii Muzycznej z Krakowa.


Więcej informacji tutaj


WSTĘP WOLNY!

Miejsce Pikniku: Warszawa, Park im. Rydza-Śmigłego (tzw. „Ogrody Frascati”), godz. 11:00 – 21:00.

Pobierz mapkęOrganizator:

Współorganizatorzy:
LOGO-oficjalne.jpglogonckrgb.jpglogo_zaczelo_się_w_Polsce.jpgRPWiM_logotyp.jpglogo_ECS.jpg

Partner Strategiczny:


Partnerzy:

NAC.logo_RGB_.jpgTramwajeWarszawskie_web.jpgztm_web.jpgHonorowy patronat:

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski

Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Sponsorzy:
lazarski_logo_ok.jpgLOGO.jpg


Patroni medialni:

tvplogo_jpg.jpgPR_euro_logo.jpg
stolica.JPGlogo_onetpl_kropka.jpg
logo_studencka.jpglogoNOWEfocusHistoria.jpg
logosy_empikcom.jpglogodziennik.jpg
cityinfotv_logo.jpgams_logo_nowa_czerwien.jpg2009-05-27