Otwarcie wystawy „Solidarni w drodze do Wolności”

1 czerwca o godz. 10.30 w starej kaplicy przy kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Nowej Hucie na osiedlu Szklane Domy  zostanie otwarta wystawa „Solidarni w drodze do Wolności” zorganizowana w ramach obchodów 25. rocznicy wyborów do Sejmu i Senatu RP. Ekspozycja współorganizowana jest przez Muzeum Historii Polski.


 

Na powierzchni 400 m kw., w 7 niszach wystawowych zostanie pokazana historia nowohuckiej „Solidarności” w drodze do wolnej Polski. Małopolanie będą mogli poznać fenomen nowohuckiej opozycji od czasów powstania „Solidarności” do okresu przemian społeczno-politycznych końca lat ’80. Jej bohaterami nie będą znane osoby z pierwszych stron gazet, czy podręczników. Będą to ludzie, dzięki którym powstawały lokalne inicjatywy społeczne, oświatowe, edukacyjne i wydawnicze.

Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Sieć Solidarności. Ekspozycja została sfinansowana przez Muzeum Historii Polski w Warszawie i Województwo Małopolskie. Wystawa zostanie udostępniona zwiedzającym w ramach powstającego Małopolskiego Instytutu „Solidarności”.

2014-05-30