Amerykański spektakl o Janie Karskim w Polsce

„Przyjechałem do ciotki Zofii” to tytuł spektaklu  o Janie Karskim, którego pokazy organizuje  Muzeum Historii Polski w trzech miastach w Polsce. Przedstawienie zostało przygotowane przez Crossroads Repertory Theater na amerykańskim Indiana State University.


 

Sztuka po raz pierwszy wystawiona będzie 9 i 10 maja na festiwalu teatralnym „Here and Now” w Mannheim w Niemczech, a następnie zostanie pokazana w Polsce: 13 maja w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana (Łódź), 15 maja w Stowarzyszeniu im. Jana Karskiego (Kielce) oraz 18 maja Muzeum Historii Żydów Polskich (Warszawa).


Arthur Feinsod, autor tekstu i dyrektor artystyczny Teatru Repertuarowego Crossroads (Rozdroże) na Uniwersytecie Stanu Indiana z pomocą reżysera Dale’a McFaddena stworzyli spektakl oparty na biografii kuriera Polskiego Państwa Podziemnego. Inspiracją tytułu sztuki było tajne hasło ostatniej misji Karskiego – „Przyjechałem do ciotki Zofii”.


Spektakl odbędzie się w języku angielskim z napisami polskimi.  Po warszawskiej odsłonie sztuki odbędzie się spotkanie z artystami.


Autor: Arthur Feinsod
Reżyseria: Dale McFadden
Występują: Brad Venable, Josh Krause, Julie Dixon i Alex Miller
Producent: Mary Skinner
Czas akcji: Jeden dzień w 1978 roku oraz różne momenty w latach 1926 - 1943
Organizatorzy: 2B Production, Indiana State University, Muzeum Historii Polski

Szczegółowy program w załączniku.

2014-05-09